Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőre érettségizem, és...

Jövőre érettségizem, és pszichológiát szeretnék tanulni a továbbiakban. Milyen képességekkel kell rendelkeznem, hogy jó pszichológus legyek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Türelem,empátia, tudd több oldalról szemlélni a dolgokat, elfogadóképesség
2010. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Tanulmánybeli képességekre gondolsz vagy általános, mint jó kommunikációs készség, megértőkészség és egyebek? :) Mert nagyjából ez a kettő, kommunikáció, megértés, empátia. Tanulmányokban pedig tudtommal a magyar az, ami a pszichológiához szükséges.
2010. júl. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
általános képességekre gondoltam :) köszönöm a válaszokat
2010. júl. 22. 15:09
 4/11 anonim ***** válasza:
Illetve 3, nem tudok számolni :D Egyébként igaza van a másik válaszolónak is, türelem, de nem kevés. Nem is tudom én hogy hagyhattam ki :D Szóval akkor 4 :)
2010. júl. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pontosan, empátia nélkül lehetsz diplomás pszichológus, sőt akár főakadémikus is, de jó pszichológus nem.

Amit még nem mondtak, az az önismeret. Ezen a pályán naponta kell önmagaddal szembenézned, a saját személyiséged a legfőbb munkaeszköz, és ha nem tudod, hogy vigyázz rá, és hogy tartsad karban, akkor meg is sérülhet, mint bármilyen más szakmában a szerszámok.

2010. júl. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2010. júl. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, eddig minden tulajdonsággal rendelkezem, amelyeket felsoroltatok, talán a kommunikációs képességemen lenne mit javítani, de dolgozom az ügyön. Empátiából azt hiszem, nincs hiány, mindig próbálom más helyzetébe gondolni magam, és csak aztán ítélkezem. Mert szerintem a mai világban pont ez a gond, hogy mindenki a másikat hordja le, közben nem gondol bele, hogy milyen lenne, ha ő is abba a helyzetbe kerülne.

Nem, azt a kérdést nem én írtam, miért tenném fel egymás után majdnem éppen azt a kérdést?

2010. júl. 22. 18:50
 8/11 anonim ***** válasza:
nem tudom, talán mert nem jött rá megfelelő válasz... viszont én oda leírtam a tapasztalataimat. :) olvasd el :)
2010. júl. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
elolvastam, köszönöm szépen, hogy velem is megosztottad. amúgy matekból mi kell pontosan? mire gyakoroljak?
2010. júl. 22. 19:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Főleg a statisztikára lesz szükséged, nem a szép részekre. :-)
2010. júl. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!