Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csecsemő és gyermekgondozó...

Csecsemő és gyermekgondozó külföldön vagy itthon pszichológus?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy óriási a határ a 2 szak között,de rengeteg a diplomás munkanélküli vagy alacsony kereső.Véleményem szerint eltudnám végezni a pszichológia szakot de kérdés,hogy érnek-e vele valamit? A csecsemő és gyermekgondozó szakhoz jobban húz a szívem és szívesen csinálnám,de itthon azt nem fizetik meg,ezért arra gondoltam h Ausztriába szeretnék vele elhelyezkedni (Bécs leginkább),de fogalmam sincs,hogy Ausztriába mik a keresett szakmák, felvennének-e hogy magyar vagyok stb.


Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 7. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

a fene tudja

Mostanság kimennek a fiatalok - elenyésző részük mennybe jut és vadítja a többieket.Némelyek diplomásként kimennek almát pucolni hogy rövid idő alatt keressenek egy autóra valót de ezek is pár év múlva visszatérnek.

Sok nagyokos böfögi az igazságát hogy a hülye agyoniskolázott éhbérért gürcöl itthon a sógorom fia bezzeg egy szál érettségivel halomra keresi magát kint pultosként.

Csakhogy az a nagy büdös helyzet hogy ez hazárdjáték.Mit tudod te hogy 10 év múlva mik lesznek ott a hiányszakmák(pláne ugye hogy a jelenlegi hiányszakmák köre is képlékeny).Ja meg millió dolog bekövetkezhet 10év sőt kevesebb alatt is.pl:Megnyitják a munkaerőpiacot még egy csomó csóró ország előtt azok meg téged szorítanak ki a csecsemőszakmából.Hazakullogsz és irigyled a pszichológust mert annak legalább kiszámíthatóbb a karrierje

2011. aug. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát igaz,de ha fiatalon nem megyek ki akkor utána lehet leragadok az éhbéremmel ahogy fogalmaztál, de ha nem végzem el most a pszichológiát akkor utána még ennyi eséllyel sem fogom,de lehet majd pár év múlva meg azt fogom megköszönni,hogy milyen jó h nem végeztem el és éltem a szüleim nyakán 6 évig hanem a kis 2 éves szakmával megkerestem annyit, vagy sírni fog a szám,hogy miért a "könnyebbik" utat választottam
2011. aug. 7. 15:07
 3/4 anonim ***** válasza:

A Csecsemő- és (kis)gyermek gondozó az

nem fősulis képzés?

2017. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Foszk képzés
2017. nov. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!