Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félév után szeretnék középisko...

Félév után szeretnék középiskolát váltani, lehetséges?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy szakközépiskolában tanulok, és át szeretnék iratkozni egy gimnáziumba, és nem tudom hogy lehetséges-e?

2020. jan. 28. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de a kiszemelt iskolában helynek kell lennie számodra, illetve szoktak felvételi szerűséget íratni (matek magyar), és vagy elbeszélgetést szervezni. Ezen felül pedig különbözeti vizsgát kell tenned minden olyan tárgyból amit ők tanultak de te nem pl: a gimiben van masodik nyelv is.
2020. jan. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha találsz olyan gimit ami hajlandó átvenni téged és felvállalja a Te osztályozó vizsgáztatásodat (föci, kémia, fizika, második idegen nyelv...) akkor lehetséges az iskolaváltás. Rendszerint a jobb gimik kilenecedik osztályban fullra fel vannak töltve. Persze azért ott is van mozgás. Ha érdeklődsz egy gimiben akkor ne csodálkozz ha alapból elutasítanak meghallgatás nélkül.


Elit gimiben ne gondolkodj!

2020. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Orosháza Táncsics Mihály gimnázium az amit kinéztem, nem tudom mennyire számít elitnek.
2020. jan. 29. 04:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!