Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehetséges az, hogy Magyarorsz...

Lehetséges az, hogy Magyarországon elvégzek egy Közgazdasági középiskolát és utána az USA-ban vagy Angliában képezzem tovább magam?

Figyelt kérdés
Semmiféle képen nem szeretnék MO.-n maradni a közel jövőben. A középiskolában szakmát is kaphatok. Nem egy rossz középiskola (Békéscsabai Széchenyi István Két tanítás nyelvű Közgazdasági Szakközép Iskola). A tervem a következő. Elvégzem a 4 évet+1 év, hogy legyen szakmám. Aztán valamilyen úton-módon valamelyik előbb említett országba kijutni és ott az első évben nyelvtanulás esetleg valami munka(közép szinten beszélem az angolt) és utána ott elvégezni az egyetemet majd karriert építeni. Ez lehetséges vagy ne lengessem magam ilyen 'álmokban'?

2013. ápr. 21. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehetséges! Nagyon sokan mennek ki az USA-ba/Angliába. Én magam is, a szakközép (+1év) után szeretnék az USA-ban letelepedni.
2013. ápr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dubi ***** válasza:
Mit keresnek itt az ilyen hirdetők?
2013. ápr. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.(thanks the answer) Az U.S.A.-ban nehezebb elhelyezkedni, mint Angliában? Úgy tudom, ott nem állják a tandíjat!
2013. ápr. 23. 15:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem nehezebb ott elhelyezkedni.. A tandíjról viszont nem tudok semmit.
2013. ápr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Usában is Angliában is milliókba kerül egy tanév. Ha beszélsz angolul akkor keresgélj sulikat a honlapjukon MINDEN( lakhatási költségek a városban, menza, koli, programok, ösztöndíjak stb...minden) fenn van. Ha valami nem világos pl. a követelmények akkor írhatsz nekik emailt is. Annyi a különbség Anglia és USA között, hogy UK EU-s tagállam így dolgozhatsz (egyetem mellett heti 20órát max. egyetem után amennyi jól esik), viszont USA nem éppen az EU-ban van szóval gond nélkül deportálnak ha megszűnik az érvényes tanulói vagy akármilyen vízumod és nem kapsz állást. Először azt javaslom az anyagiakon gondolkodj el! Utána jöhet a többi:)
2013. ápr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De, nehezebb. nem kicsit. Sokkal. Az EU miatt Nagy Britanniaban magyar allampolgar ugy vallal munkat ahogy kenye-kedve tartja, az USA eseteben kokemeny kvotak vannak, es a letelepedes nem annyibol all, hogy fogod magad es kikoltozol.



Egyetemre

2013. máj. 1. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!