Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elhelyezkedés orvosi után -...

Elhelyezkedés orvosi után - hogy néz ki a rezidens felvételi?

Figyelt kérdés
Diploma után milyen könnyen talál rezidensállást az ember egy kórházban? Mennyire szükségesek az egyetem elvégzésén kívüli “extrák” (TDK, esetleg valami korábbi klinikai munka segédápolóként)? Hogy néz ki a rezidens felvételi?

2020. jan. 28. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálam ez úgy zajlott, hogy:


-Itt szeretnék dolgozni.

-Jó, mikor tudsz kezdeni?


Egyébként attól függ, hol akarsz dolgozni és milyen rezidensként. Pl. idegsebészként nehezebben kapsz helyet, mint belgyógyászként. Ha több jelentkező közül kell választani azt fogják választani, akit ismernek, hivatalosan van valamilyen pontrendszer, de valójában teljesen pofára megy az egész. Tehát ha NÁLUK csináltad a TDK-d esetleg a szakdolid, akkor jobb esélyeid vannak. A segédápolós bohóckodás meg egy vicc.

2020. jan. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

amúgy nem akarok ilyen nagyon spéci irányba szakosodni vagy “sztárkórházban” dolgozni (aneszt-intenzív a cél amúgy). csak elgondolkoztam mostanában így negyedév közepén, hogy az egyetem mellett nem csináltam semmi plusz szakmai dolgot és elég csonka lesz így a CV-m. de akkor nem stresszelem ilyesmivel magamat :D

2020. jan. 31. 12:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is anesztes szeretnék lenni. Kapcsolatok, szimpátia, pontrendszer, ahogy #1 mondta. Úgy ebben a sorrendben és az egész együtt a meghatározó.😃

Tipp: dolgozd be magad. De a klinikákon az sem garancia.

2020. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Én is aneszten kezdtem. Aztán két év után megjött az eszem és háziorvoslásra váltottam. :-D
2020. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%
Áhh, sose leszek háziorvos, nem nekem való. Nem véletlen választom az aneszt-itot. 😃 Remélem szereted, amire váltottál. 😇
2020. jan. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!