Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bölcsészkar vélemények?

Bölcsészkar vélemények?

Figyelt kérdés
Bölcsészkarra szeretnék majd menni, mert irodalmon, törin, és nyelveken kívül nem igazán érdekel más, és nem szeretnék kényszerből tanulni valamit csak azért hogy biztosan eltudjak majd helyezkedni, akkor is ha halálra unom majd a munkám. Meg máshoz különösebb érzékem sincs. Azért van remény a bölcsészeknek is? Előre köszönöm mindenkinek aki egy kis reményt önt belém, de persze mindenkinek az őszinte véleményét!

2020. febr. 2. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
BÁRMILYEN végzettséggel - vagy akár anélkül - el lehet helyezkedni, ha valamiben jó vagy, szereted amit csinálsz, képzed magad, vannak ismeretségeid. A nyelvszakok pl kifejezetten jok.
2020. febr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem tanárnak mész, akkor bölcsészként nagyon rosszak az elhelyezkedési kilátások. A pszichológia, jog nem teljesen bölcsészet, de ezek még jók. A többi bölcsész szakot többnyire a saját kedvtelésedre tanulod.
2020. febr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, vagy tanári dupla szakkal (ez BA+MA, szóval kettő egy csapásra), vagy meg se állj a phD-ig, akkor lehetsz tudományos kutató. Egyéb esetben csak irodai melókra, tárlatvezetésre meg ilyesmire jó a bölcsészkar sajnos :/. Ja és tanárival nem muszáj utána tanárnak menned, vár az (is) lehetsz, de két szak szerintem jobb, mint BA + minor.
2020. febr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
vár helyett *bár :D
2020. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a bölcsészkaron tanulni nem felesleges! Persze csak akkor, ha komolyan veszed és tényleg érdekel, nem csak bulizni jársz és lógsz az órákról.

Széleskörű tudást adhat, mert a főszakodon kívül tanulhatsz szabadon választható tárgyakat is. Pl. én tanultam filmelméletet, rocktörténetet, művészettörit, színháztörténetet stb.. egy-egy féléves kurzusokon. Így baromi sok dologhoz hozzá tudok szólni random beszélgetésekben, nekem ez nagyon fontos.

Tanárszakra csak akkor jelentkezz, tényleg elhivatott vagy! A nyelvszakot ajánlom, főleg ha pl. érdekel a fordítás, tolmácsolás. Több ismerősöm megcsinálta az anglisztika szak után a fordítás-tolmácsolás MA-t és most fordítóként dolgoznak otthonról. De egy nyelvszakkal fogadhatsz magántanítványokat is, amiből szintén meg lehet élni vagy egy multihoz is elmehetsz.

A magyar szakot akkor ajánlom, ha szeretsz olvasni. Ott kell majd sokat. Kiadókhoz elmehetsz, akár nyelvi lektornak. A töri szerintem annak jó, akit tényleg érdekel. Én a kutatásos, múzeumos vonalzó n kívül nem látok benne többet.. Ha érdekel a média v. újságírás, esetleg pr szakma, akkor a kommunikáció szak jó lehet.

2020. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!