Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elveszett érettségi tanúsítvány?

Elveszett érettségi tanúsítvány?

Figyelt kérdés
Anno rendes érettségikor középszinten érettségiztem földrajzból, rá egy évre tettem egy ismétlőt emelt szinten arról kaptam ugye egy tanúsítványt, azóta sok év eltelt nem is sikerült jól, most jelentkeznék újból ismétlő érettségire és kérik a tanúsítvány másolatát is, de sehol sem találom, minden okmányom megvan de az a kis lap valahol eltűnhetett. Azt írják, hogy onnan kell kérni újat ahol kiállították, de én már nem emlékszem, hogy hol voltam, az írásbelit Cegléden írtam egy középiskolában a szóbelim viszont már valahol Pesten volt és végül ugyanott kaptam meg a tanúsítványt is nem tudom hol. Ilyenkor mi a teendő? Oktatási hivatalt hívjam?
2020. febr. 2. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Onnan kell kérni ami intézmény rá volt írva. De az oktatási hivatal talán tud segíteni, elvileg minden 2006 utáni érettségi vezetve van egy adatbázisban.
2020. febr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen azt értem, hogy onnan kell de nem tudom mi volt mert semmi mást nem kaptam csak azt a tanúsítványt ami elveszett és gondolom azon lennének az adatok :/
2020. febr. 2. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Keress rá az összes középiskolára egyenként, és ahol az épület ismerős lesz; annak örüljél. Vagy pl nemtom, van-e valahol nyilvántartásban vezetve mindenkinek hozzáférhetően ilyen, hogy abban az adott évben melyik iskola rendezte az emeltet. Sőt, lehet, hogy valaki tudná is, ha pl írnál évszámot, hogy valaki pl szintén ugyanabban az évben emeltezett szintén ugyanabból a tárgyból, de mondjuk ezt nemtom. Viszont én nem emelteztem sose földrajzból, szóval nem tudom. De, ha az Oktatási Hivatalnak tényleg vélhetően megvan, akkor náluk pl tényleg érdeklődhetsz.
2020. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na nem tudom, hogy de a barátnőm emlékezett rá, hogy hol voltam szóbelizni mert elkísért és a Pest megyei kormányhivatal volt a Városház utcában és ahogy megnéztem az utca képet beugrott, de ma nem fogadnak hívást :/ Most már csak imádkozni kell, hogy két hét alatt megkapjam :(

De köszönöm szépen.

2020. febr. 2. 14:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja akkor meglesz, akkor okés:D Most reagáltam a privát reakcióra. :)
2020. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*Ja de amúgy arra még majd készülj, hogy esetleg kell valami 10-20-30ezret fizetni az újbóli kiállításáért, tehát legyen nálad pénz, hogyha kérik.
2020. febr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen azt gondoltam semmi sincs ingyen :P
2020. febr. 2. 15:08
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszitek el... Azóta túrom a lakást és beugrott hogy van egy ezer éves cipős dobozom amibe régi fotók meg képeslapok meg cikkek vannak költözéskor pakoltam bele ilyen kedves emlékek címen és mondom csak bele nézek sose lehet tudni...És benne volt *-* Fogalmam sincs hogy a jóistenbe került oda de úgy megörültem 😁
2020. febr. 2. 19:28
 9/9 anonim ***** válasza:
:D:D:D
2020. febr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!