Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki könnyen felkészült az...

Aki könnyen felkészült az emelt biológia érettségire, és nem magolta, hanem logikusan tanulta meg az anyagot, annak van “oka” aggódni az orvosi egyetem tananyaga miatt, vagy nagy eséllyel azt is könnyebben elsajátítja, mint sok “szenvedos”?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel is a biosz, nem kényszerböl tanulom, hanem szinte “falom” a könyveket. Eddig szinte minden anyag részt szivesen tanultam. Söt nem is vettem eszre, hogy tanulok, annyira elveztem es utanajartam melyebben mindennek...

2020. febr. 10. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet általánosítani.

De én hasonlóan voltam, mint te. Érdekelt a biológia, szívesen olvastam. Az emelt érettségire sem tanultam igazán, hanem kb. kedvtelésből olvasgattam ennek a könyvnek a két kötetét: [link]

Orvosin is könnyen boldogultam, 4,83-as átlaggal végeztem. Persze, ott már nem volt elég az olvasgatás, le kellett ülni tanulni, de ha képes vagy arra, hogy ne csak magolj, hanem megértsd az anyagot, akkor jóval könnyebb. De persze vannak olyan részek is benne, ahol semmit nem érsz a logikával, meg kell tanulni és kész:D

2020. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is ezt a könyvet (is) szoktam olvasni😊
2020. febr. 10. 21:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó eséllyel kevésbé lesz szenvedős, mint az átlagnak. De azért készülj, mert vannak tárgyak, anyagrészek, amiket muszáj lesz magolni!

Anatómia pl komoly küzdelem sokaknak.

2020. febr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, az valórszínüleg lesz/lenne a kedvenc tárgyam...
2020. febr. 10. 21:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom: szerintem az, hogy könnyen bejutsz, még nem garancia semmire. Iszonyat sok az anyag.
2020. febr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem garantálom, hogy ha jól megy a gimis biosz, akkor könnyebb lesz az orvosi...

De nem aggódni kell amúgy sem, hanem leülni és tanulni. És sajnos ez sem elég, jól kell tudni vizsgázni.

2020. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogyha orvosira megyek akkor se így, se úgy nem lesz egyszerü...Mindenképp kell hatalmas szorgalom, kitartás stb, stb... Csak ahogy a gimnáziumról is, úgy az egyetemröl is eléggé megoszlanak a vélemények, hogy mennyire megterhelö lelkileg/fizikailag. Hajlamos vagyok szorongásra, depresszióra és tartok töle, hogy kikészíteném magam.
2020. febr. 11. 20:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
86%os emelt biológiával jutottam be(87%volt az írásbelim,de lepontoztak). Csúsztam egy évet az anatómia szigorlatom miatt. Tök mindegy,hogy hány ponttal jutsz be. A tudáson kívül az egyetemen sokat számít a szimpátia,a stressz,a vizsgáztató kedve és hangulata,a megjelenés,a nemed,stb.
2020. febr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban mulik azon,hogy idegileg birod-e. En is kituno erettsegivel, emelt biosszal- kemiaval mentem neki az orvosinak. A tananyag tobb, de nem feltetlenul nehezebb. Viszont,ha kifogsz egy olyan tanart, tantargyat,ami megkeseriti az eleted,es kikeszulsz a vizsgaktol, meg kiegsz a sok kovetelmeny miatt, az nem egyszeru... tapasztalat😟 a lelki resze nehezebb. Mert igenis,vannak kocsog tanarok meg irrealis kovetelmenyek
2022. aug. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!