Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológia Bsc ér valamit?

Biológia Bsc ér valamit?

Figyelt kérdés
Sziasztok!! Az lenne a kérdésem,hogy szerintetek ma mennyire éri meg biosz Bsc-re menni (ELTE) majd természetesen folytatni Msc-n mert az alapszak kb semmire nem jó.És ha az ember sikeres,akkor majd Phd.Van két emelt érettségim (fizika,biosz).Az első tervem az orvosi volt,bár nem vagyok benne 100%,de nem vettek fel mert még nem elég a pontom.A másik kiszemeltem csak a biosz bsc lenne..:S ezeken kívül nem tudok mást elképzelni,ami érdekelne..Ti nem tudok esetleg valamit javasolni ilyen irányvonalban még? Vagy aki már végzett esetleg bioszt,annak mennyire érte meg? Engem tantárgyak közül is mindig ez érdekelt és elég erősnek mondom magam benne.

2019. jan. 31. 15:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%

Ha így állsz hozzá, akkor biztos, hogy nem.

1. ha orvos akarsz lenni, akkor legyél az. A biológia szaknak semmi köze sincs az orvosihoz. Nekünk is volt élettanunk, de még azon is teljesen más viszonylatban tanultuk a dolgokat, több tárgy nem volt közös.


2. bsc is ugyanannyit ér, amennyit kihozol belőle. Én vezető pozícióban dolgozom vele például. Ha béna vagy, msc-vel vagy phd-val sem fogsz boldogulni. Ez olyan, mint az a magyar ember, aki kimegy külföldre dolgozni, mert szerinte itt nem lehet megélni. Na az kint se fog tudni


3. Nem úgy szoktak szakot választani, hogy kiválaszotd a szakot, h mire van elég pontod, és akkor gyakorin kideríted, h vajon ez mire is jó. Akkor ez nem neked való szak, ha azt sem tudod mit tanulsz vagy dolgozhatsz vele, de oda akarsz menni

2019. jan. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Kutatásban majd elhelyezkedhetsz de csak ha tényleg érdekel a tudomány.


Ha nem akarsz kutató lenni akkor nem ideális, mert rengeteg végzett munkanélküli biológus van.

2019. jan. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Igen,tudom,hogy nem itt kell kiderítenem,de még annyira sokat nem tudtam a bsc-ről sajnos.Egyébként a kutatás irányába szeretnék,pont abból az irányból találtam rá erre.
2019. jan. 31. 17:03
 4/20 anonim ***** válasza:

Milyen tudományos terület érdekel?


Minél előbb legyen meg a témát, vagy valamilyen irányba indulj el és csatlakozz egy kutatócsoporthoz TDK diákként.


Szerintem kutató PhD-hez teljesen jó. Nem fogsz sokat keresni, de ha ügyes vagy kaphatsz kiegészítést.

Esetleg tanulj mellé önszorgalomhoz programozást is, mert az jól jön PhD-nél.

2019. jan. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%
Programozást? Mégis minek? Vmelyik nap a földrajz szakhoz írtad ugyanezt, ahhoz még passzol is a programozás, mert pl. lehet menni NNG-hez mint geoinfos, de bioszon teljesen felesleges. Bionika az a szak, ahol hasznát vehetné, de az még megint teljesen más
2019. jan. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Azon kívül hogy igaz...Biztos hogy ilyet nem írtam, szóval az nem én voltam


Eddig 4 kutatócsoporttal volt kollaborációs projectem kutatásban, amiből publikáció is lett/lesz... és sok PhD-st ismerek akik ott szenvedve tanulják utólag, mert a kutaáshoz kell modellezés, adatfeldolgozás, kép-jelfeldolgozás... Aki nem tud alapszinten kódolni, az mindig más munkájára lesz szorulva, és ez óriási hátrány, mert a programozókat szinte lehetetlenség 140 nettóért PhD-n tartani, mikor lassan a kezdőfizetés is 400...

Na meg így kutatásban is nélkülözhetetlen leszel, és sokkal magasabb fizetést ki lehet harcolni a PI-okból.


A bionikának tényleg van jelentősége, és személy szerint sokkal jobban is ajánlom a Biológus Bsc-nél. Annál sokkal többet ad, a bio nagyrészét az alaptudáson felül bárki megtanulhatja ott.


Amúgy meg a kísérletezés mi? Szakirodalom olvasása, Tervezés... és monoton lépések ismétlése 10x 100x 1000x... majd ugyan ez excel táblázatokban történő adatok másolgatása ide-oda.


Viszont ha tudsz programozni, az utolsó lépés teljesen automatizálható és több száz órányi munka spórolható meg a cikk megírásából. Tejben vajbam fürösztenek és egy 100 soros kód miatt beleírnak társszerzőnek bárhová.


Csak tipp :)

2019. jan. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ez h.lyeseg, több száz kutató ismerősöm van, révén H h kutatóintézetbe dolgozom, de programozást senki sem tanul és szüksége sincs rá. Amiről te beszélsz, az simán a statisztikahoz, de ahhoz még vannak rendes programok, nem is kell túl bonyolítani így a dolgokat.
2019. jan. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Iparban lehet más a helyzet, de a kérdező kutatni akar.


Ott pedig akkora piaci rés a programozó-biológus... hogy az valami elképesztő. Annyi projected és cikked lesz, amennyit nem szégyellsz. Ráadásul a PhD-d nem azon fog múlni, hogy elpusztul-e az egered, vagy megdöglik a bacitenyészeted, hanem van B terv is.

2019. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

...és keresel legalább 250-300 nettót? Mert aki programozó-biológus annak ez simán összejön PhD alatt. PhD vége felé pedig 350-400 is.


Az is emelett szól, hogy hamarosan 1-2 éven belül elzárulnak a tudományos grantek pénzcsapjai. Úgyhogy valószínűleg nagy felszámolások, kirúgások lesznek. MTA intézeteiben stb...


Érdemes lehet több lábon állni, mert ha nem termel közvetlen hasznot a kutatásod, akkor lassan rezsire se lesz pénz. Nem akarok vészmadárkodni, de szerintem sok kutatócsoportot fognak elkaszálni :(

2019. jan. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit, amit láttam... tényleg ijesztően elmaradott szinten vannak a laborok.


Szinte mindent kézzel csinálnak, a viselkedésés kísérletektől, a mikroszkópos képek elemzésétől kezdve az eredményeket tároló adatbázisokig/digitális jegyzőkönyvekig. Mind mind több ezer munkaórát vesztve.


Középkori szinten van sok helyen a kutatás az állami intézetekben, főleg külföldhöz képest ahol meg tudnak fizetni rendes programozókat is.


Egész egyszerűen nem is tudják sok helyen, hogy a munkájuk értelmetlen ezer órákkal telik el, ahelyett hogy legalább készség szinten képben lenne hogy van egy szkript amivel mondjuk 1000 óra helyett végez 20 perc és 1 gombnyomás alatt.


...és akkor az temérdek műszeres mérési adattárolási fiaskó, amitől kitépi egy normális ember a haját.


Egyébként nem tudom milyen publikációkról van szó, ahol csak statisztikai programok használatáról van szó, de az irtó komolytalan lehet. Ezernyi komoly IF-es lapban megjelent cikket olvastam már sejtbiológia, neurobiológia terén, és mindegyik supplementary-jában ott vannak a custom szoftveres megoldások, modellezés és analízis.


Persze lehet kézzel is, rárakva a humán erőforrást, sohasem mondtam azt hogy nem. :) ...csak irtó szomorú, hogy itt tart a magyar tudomány ...

2019. jan. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!