Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi térképet kell ismerni...

Mennyi térképet kell ismerni földrajz érettségire?

Figyelt kérdés

2020. febr. 11. 03:49
 1/2 anonim válasza:
Nagyon, mivel az érettségi első része 2 vaktérképről áll, amiből az egyik Magyarország, a másik pedig akármelyik kontinens akármelyik része lehet. Van egy lista arról, hogy mit kell tudni pontosan. Érdemes azzal kezdeni.
2020. febr. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Attól függ közép vagy emelt. Emelten szeretik össze vissza forgatni, torzítani a térképet,. hogy nehezebben legyen felismerhető, itt nem árt, ha az egész föld a fejedben van, mert atlaszt se használhatsz. Középszinten valamivel egyszerűbb, kevesebb az anyag amivel kérdeznek, felismerhetőbbek a térképek, bár bizonyos részeknél atlaszt is használhatsz, ezzel nem vagyok tisztába, hogy hol, én emelteztem. Egyébként az OH honlapján valahol van ilyen követelményrendszer, ott minden földrajzi egység fel van sorolva amit kérdezhetnek, onnan gyakorolj, nem árt egy kis fotografikus memória, hogy el tudd képzelni magad előtt mondjuk Ausztráliát, és rajta a településeket, tájegységeket, stb. Jó, ha nem csak a domborzati térképeket ismered, hanem az éghajlatit, gazdaságit is.
2020. febr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!