Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működik a Debreceni...

Hogyan működik a Debreceni Egyetemen a kollégiumi; és szociális ösztöndíj jelentkezés?

Figyelt kérdés

Szóval ha minden jól megy idén kezdenék ezen az egyetemen de nem egészen világos még ez a két terület számomra.

Hol tudnám megnézni azt hogy milyen családi állapotért stb hány pont jár? Láttam hogy a szoctám minimum ösztöndíjhatár van megállapítva ez mennyire mehet még felfelé? Konkréten ahogy nézem abba a kategóriába esnék aminek a min. kifizetési határa 6000ft/hó szóval jó lenne tudni így előre hogy esetleg ha 6-10k forinttal kellene nekivágni az egyetemnek. A másik meg hogyha jól értettem akkor a kolis jelentkezésnél amikor kitöltöttem akkor azt megküldik neked az emailomra pdfben és azt nekem kéne leadnom valami ponton? Hol vannak azok a helyek?


Így első kb ennyi. Nagyon megköszönném ha valaki tudna ezekben segíteni. :D



2020. febr. 12. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A koli.unideb.hu oldalon a pontszámítás a szabályzatok résznél van, a térítési és juttatási szabályzatban van benne, valahol a vége felé.

Szociális ösztöndíjhoz nem értek, de a jelentkezésnél a koli.unideb.hu oldalon lesz egy olyan almenü, hogy jelentkezés kollégiumba és szociális ösztöndíjra, itt majd meg kell adni adatokat, meg melyik koliba jelentkezel, jelentkezel-e szociális ösztöndíjra, stb., aztán ugye elküldik a kitöltött formanyomtatványt. Azt alá kell írni, aztán (gondolom elsőéves leszel) postán kell feladnod, a címet mindig megadják (általában a Kossuth III. koliba kell címezni). Mindent együtt kell feladni, szóval időben ki kell kérni a szükséges papírokat mindenhonnan.

2020. febr. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első jól leírta.

Az összeget tekintve annyi a változás, hogy elvileg 30%-kal emelték a szociális és a tanulmányi ösztöndíjakat is, ez mostantól lesz érvényes, szóval az összegek még bizonytalanok. Eddig talán 24.000 Ft volt a legtöbb, mi akkor kaptunk ennyit, mikor még nagycsaládosnak számítottunk.

A távolság szinte semmit nem jelent pontban, a jövedelem számít főleg, meg hogy kiemelt kategóriában vagy-e esetleg (árva, félárva, egészségkárosodott, stb.)

2020. febr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#2-es

Igen azt néztem én is hogy semmi ilyen nem áll fent úgyhogy abba a 6000ft/hó-s részbe esnék.


[link]


itt azt hámoztam ki hogy a minimum összeg 6000 ezer froint. Nem tudod esetleg hogy ez az összeg még mehet feljebb vagy az itt leírtak mind fix összegek?


Csak azért érdekel ennyire ez a szoctámos része a dolognak mert én már voltam egyetemista az ELTÉ-n ahol ugyanerre a szociális helyzetre kb 40-50 ezer között változott az összeg (attól függ hogy az adott félévben mennyi az 1 pontért járó összeg). Szóval ezt egy kicsit "érdekesnek" tartom, hogy ugyanarra a szociális helyzetre Debrecenben 6000 forintot kapnék ami szerintem nevetséges, semmire nem elég.

2020. febr. 15. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Saját jelenlegi példánk: apa teljes állásban kb.200 nettó, anya nem dolgozik, 1 db beszámítható testvér, aki tanul és tartós beteg...8500 Ft havonta a szoctám. Szóval elég karcsú. 24.000 Ft-nál nem lehet itt többet kapni havonta, semmilyen körülmények között.

Egyetemenként változnak az összegek úgy a szoctámnál, mint a tanulmányi ösztöndíjnál. Nem ez a legjobban fizető egyetem.

De mondom, a +30%-kal elviekben lehet majd számolni.

2020. febr. 16. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Laylah ***** válasza:
100%
4 évvel ezelőtt félárvaként, 150k körül kereső apával és nagycsaládosként kaptam 11k-t.
2020. febr. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Debreceni egyetemnél hol találom meg a kollégiumba kerüléshez a pontokat?
2021. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a jelenlegi(mindig változik):

[link]

2021. aug. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!