Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Túl kevés számomra a röpdolgoz...

Túl kevés számomra a röpdolgozatra 8 perc, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Biológiából a tanárunk minden röpdolgozatra 8 percet szokott szánni, többet egy perccel sem hajlandó továbbhúzni én pedig nem érkezem leírni amit le szeretnék. Egész végig fel sem emelem a kezem, már szó szerint görcsöt kap, de egyszerűen nem tudom befejezni és a végén mindig 3-ast kapok. Nekem ez nem megfelelő jegy, mivel emeltezni szeretnék belőle és a tanár így nem vesz komolyan mert azt hiszi, hogy csak felületesen tanulok. Próbáltam már neki jelezni ezt, de ő erre annyit mondott, hogy még sok időt is adott, 5 perc alatt be kellene fejezni.

De én képtelen vagyok ennyi idő alatt elfogadható jellemzést írni egyszerre 3 biokémiai anyagról is.

Legutóbb oda is írtam a papírra, hogy "ennyire futotta a 8 perc". Azt a dogát még nem kaptuk ki.


Mit tegyek?

Egyébként ez nálam mindig így van legyen szó munkáról vagy iskoláról: ha szűkös időhatár van szabva egy adott feladathoz sose érkezem befejezni és csak kapkodok, elvesztem a koncentrációs képességem. Én a nyugalmat szeretem amikor nincs időhatár/nagyon ki van tolva legalábbis.



2020. febr. 15. 17:10
 1/5 anonim válasza:
43%
Ez kerdes szamtol fug meg nehezsegtol... Ha ugy erzed, hogy nem eleg szolj masnak vagy valamilyen konnyitolapot szerrzni magadnak.. ertem ez alatt, hogy mit tudom en 8 perc helyet 11 et kapsz mert ido hosszabbitas. Ha nem veszi figyelembe komolyabb kovetkezmenyei is lehetnek.
2020. febr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt inkább az a probléma, hogy túl sokat akarsz, túl részletes választ adsz, így kicsúszol az időből. 8 perc alatt két füzetnyi oldalt le lehet írni ha folyamatosan csinálod.

A röpdolgozat pár rövid kérdés, pár szavas vagy 1-2 mondatos megoldással. Tényleg csak az a lényege, hogy lássa a tanár, hogy tanultál-e az órára.


Tippem, hogy kérd el, nézd meg azok mit írtak, akik nálad jobb jegyet kaptak. Ebből is lehet tanulni.


Amúgy a témazáróval nincs probléma? Az is időre megy.

2020. febr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 Először ez volt a probléma, igen, de áttértem erre a gondolatjeles válaszadásra de nem javult a probléma sajnos... És az a furcsa, hogy senki nem reklamál, hogy kevés lenne az idő, sőt van aki hamarabb beadja. Megnéztem már ahogy írtad, tőlük vettem át ezt a gondolatjeles módszert de így se megy. Fel se emelem a kezem, írok folyamatosan, de ígyis 15 percre szükségem lenne.

Témazáróra megkapjuk a 45 percet, ráadásul egy biosz tz nem nagy kunszt, oda bőven elég. De történelemből ahol esszét kell írni, ott már bizony húzós az idő.


Biosz fakton pedig esélyem sincs, hogy hozzá szóljak a dolgokhoz, mert mire elolvasom a kivetítőről mi a feladat + információt feldolgozom és eljutok a válaszig addigra rég rávágja valaki. Képtelen vagyok tempósan haladni.

2020. febr. 15. 17:35
 4/5 Metionin ***** válasza:

Gyakorolj. Én nyelvvizsgásokkal gyakoroltatom mindig hogy kész legyenek az adott időre. Nézd meg hogy hány feladatra van az a 8 perc, oszd el hogy egy feladatra így mennyi jut és csak a lényeget írd le, szelektálj. Ha megvan hogy egy feladatra mennyi idő jut, akkor tanulás közben a röpdoga gyanús kérdéseket próbáld összefoglalni annyi terjedelemben, amit az egy feladatra jut időtartam alatt le tudsz írni.

Ja és ne stresszelj, ha azt képzeled hogy van még időd, sokkal gyorsabban kész leszel, paradoxonnak hangzik de általában így van. Az is lehet a baj hogy túlizgulod. Ülj le egyszer, állíts be egy egy perces riasztást, csukd be a szemed és gondolkodj. Észre fogod venni, hogy egy perc amúgy elég hosszú és neked ebből 8 van a dolgozatra. Hidd el, hogy ez rengeteg idő. És akkor valóban rengeteg idő lesz, az agyad megnyugszik és hatékonyabban fogsz a lényegre koncentrálni.

esetleg az jutott még eszembe, hogy véletlenül nem túl "cifra" a kézírásod? Ha így lenne, dolgozz ki egy egyszerűbbet, amivel rövidebb ideig tart leírni valamit. A szép írásra se kell annyira ügyelni, lényeg a gyorsaság és hatékonyság.

2020. febr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdés. Van aki ötöst kap? Ha igen, benned van a hiba. Ha mimdenki max harmast kap akkor pedig a tanarban.
2020. febr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!