Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történne ha korona vírus...

Mi történne ha korona vírus miatt karanténok alakulnának ki az országban és emiatt valaki egyetemen nem tudna teljesíteni?

Figyelt kérdés

Maximálisan elméleti a kérdés. Nem hiszem, hogy olyan óriási lenne a probléma, hogy mindenképpen olyan szintű járvány lesz itthon, hogy lezárnának egy egész várost.


De mégis csak ha egy ilyen történne és emiatt valaki nem tudna egyetemre járni mondjuk 1 hónapon keresztűl, akkor kapna plusz lehetőséget órák bepótlására és külön vizsgázásra, arra tekintettel hogy sok embert érintő dologról van szó?


Vagy csak megkapná a lehetőséget, hogy utólagosan passzivizálja a félévét.


(A kérdés nem feltétlenűl korona vírusos, akár bele lehet rakni egy gyors háborús konfliktus vagy temészeti katasztrófát, mindegy valamilyen eseményt, ami miatt egy jelentős része az egyetemi populációnak nem tud bejárni mondjuk 1 hónapon át)



2020. febr. 24. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosan lehetne egyéni tanrendet (nem tudom, hogy ez-e a szakszerű neve) kérni, elvégre ez egészségügyi ok, nem a diák önhibája. Ha sok emberről van szó, aki nem tud bemenni, akkor sztem tanítási szünetet rendelnének el.
2020. febr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az esetben szünetet rendelnének el, mint régebben a nagy hó miatt.
2020. febr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Debrecenben az egyetlen kínt tartózkodó vuhani kínainak megmondták, hogy ne jöjjön vissza egyelőre. Egyrészt önhibáján kívül történt a dolog, másrészt azért az orvosin sincs akkor hajtás, hogy szorgalmi időszakban ha kiesik egy hónap vagy kettő, akkor ne néznék el neki. Úgyis tankönyvből kell mindent tanulni, bármilyen betegen meg amúgy se szokás bemenni osztályra, szóval nagy veszteség nem éri.
2020. febr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyetem függő, a BME-s mentalitást ismerve szerintem a karantén első napján kiírnának valamilyen tartozást neptunba, ,,Karantén miatti hiányzás" vagy hasonló címszóval, hogy aki nem tud bemenni, az fizessen csak
2020. febr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: BGE-n is.
2020. febr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem vannak kínai szaktársaim, akik hazalátogattak a vizsgáik után és visszatérve két hét karantén után kezdhették csak meg az egyetemet, ha már bebizonyosodott, hogy nem fertőzöttek. Semmilyen hátrányban nem szenvedtek, mármint nekik elfogadták a hiányzásukat és bekapcsolódtak a két hét elteltével. Jó, persze két hét azért más, mint egy hónap...
2020. febr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Meg itt nem pár diákra irányúlt a kérdésem.


Hanem mi van ha mondjuk a diákok 20% nem tud bemenni, ami több ezer ember.


Vagy ha mondjuk 50%.


Akkor nem hiszem, hogy tovább tudnák tartani az órákat azzal a kijelentéssel, hogy "Majd bepótolják".

2020. febr. 27. 21:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Én oktatok a BME-n, de csak ősszel :-) A félév elején kiküldtek egy üzenetet (nem tudom, pontosan kiknek a hallgatók közül), hogy aki járt Kínában a kritikus térségben, az maradjon otthon két hétig a hazatérése után legyen szíves (kötelezni persze nem kötelezhettek senkit). Plusz jelentse ezt be, és a hiányzása természetesen igazolt.


Az én tárgyamnál az órák döntő többsége megtartható lenne videókonferencia jelleggel gond nélkül. De ez persze nem minden szakon vagy tárgynál igaz. Ha a hallgatók egy része bejárna, de sok lenne a hiányzó, akkor felvenném az órákat (vagy eleve streamelném is), ez ma már egyszerűen kivitelezhető. Konzultációs levlistánk már most is van, a házikat online kell beadni. Ha nem 27 éves lennék, és nem értenék az ilyesmihez, akkor megkérném az egyik hallgatót, hogy segítsen.


De vannak olyan tárgyak, ahol drága számítógépes laborfelszerelést (pl. oszcilloszkópok) használnak a hallgatók, az nehezebb ügy. Nyilván itt is megszerveznénk a pótlást, csak nem tudom, mennyire zsúfoltak a laborok. Volt már olyan labor pótlásom, még hallgatóként, ahol a 20 mérőhelyre megjelent 30 fő, de mondták, hogy ne aggódjunk, a beugródolgozat után mindenki el fog férni...

2020. febr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!