Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti veletek történt már ilyen?...

Ti veletek történt már ilyen? Mit tennétek ebben az esetben (szoctám)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eljött a második félév így hát megigényeltem újra a szociális támogatást. Ki is töltöttem minden adatot, csatoltam minden dokumentumot és beadtam a pályázatomat. Azonban sajnos visszaküldték azzal az indokkal, hogy a "jövedelmeim nem fedezik a lakhatásomat".


Annyit tudni kell rólam, hogy édesanyámmal ketten élünk egy háztartásban vidéken, édesanyám elvált, nem házasodott újra. Azt is tudni kell, hogy édesanyám már nyugdíjas, így ő öregségi nyugdíjban részesül, ami 37 ezer ft körül van, én pedig 10 ezer ft gyermektartási díjban részesülök. Tehát a pályázatom vissza lett küldve, hogy " a jövedelmeim nem fedezik a lakhatásomat". Azt is tudni kell még, hogy albérletben élek, ami 50 ezer ft-ba kerül nekem havonta.


Írtam is egy emailt a bizottságnak amelyben elmagyaráztam nekik, hogy minden jövedelmet reálisan feltüntettem és hogy a jövedelmeim semmilyen esetben sem fogják fedezni a lakhatásomat. Elmondtam nekik azt is, hogy a február havi lakbért az ösztöndíjakból félretett összegből fizettem ki.


Erre azt a választ kaptam, hogy tüntessem fel az ösztöndíjamat is, mint jövedelem, mert ők azt nem fogadják el, hogy majd a szoctámból fogok megélni. Így tettem ahogyan mondták. Azonban ennek véleményem szerint semmi értelme. Az első féléves ösztöndíjat január 10-én kaptam meg utoljára, azóta azt már nincs. Nekem pedig fel kellett tüntetnem jövedelemként, így jóval kevesebb pontot értem el. Tehát ők most azt az összeget (amit már nem kapok) hozzácsapták a jövedelmekhez és az alapján határozták meg az egy főre jutó nettó havi jövedelmet. Így sokkal kevesebb ösztöndíjat is fogok kapni, mert jóval kevesebb pontom lett.mint első félévben, amikor is nem problémáztak ezen.


Az lenne a kérdésem, hogy aki járt már hasonló cipőben/vagy ért az ilyen dolgokhoz az mit tett/mit tenne? Van egyáltalán ennek bármi értelme?


A segítségeteket előre is köszönöm!



2020. febr. 24. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg irreális. Kizárt, hogy nem egészen 50.000 ft-ből ketten megéljetek rezsit fizetve...
2020. febr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk például az egyetemen benne van a szabályzatban az, hogy nem lehet önellátó az, akinek a kiadásai meghaladják a bevételeit. Józan ésszel gondolkodva ez teljesen logikus. Bocs, de senki nem fogja elhinni, hogy ennyiből éltek és nem is életszerű, hogy ennyi jövedelem mellett 50.000 Ft-os albérletben laksz.
2020. márc. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!