Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik olyan esetben, ha...

Mi történik olyan esetben, ha nem tudom megvédeni a szakdolgozatom?

Figyelt kérdés
Pár nap múlva lesz államvizsgám, eleve a tételek is nagyon nehezek és nem sokra emlékszem már az elmúlt 1 hónap tanulásból, de ami miatt igazán szorongok, hogy addig eleve el is kell jutnom, hiszen előtte lesz a szakdolgozat védése. Sajnos hiába engedte át a konzulens és mondta, hogy jó lesz ez (A-tól Z-ig át se nézte teljesen csak egy részét) én úgy látom, hogy elég primitív lett és sokat nem is tudok róla beszélni, mert nagyrésze elmélet másik része meg evidens gyakorlat, amiről szintén alig tudok beszélni, mert olyan egyszerű. A mai napot szántam rá, hogy ismét átolvasom és próbálom összegyűjteni amit elmondhatnék, de már a sírás kerülget, reszketem a szorongástól és semmi kedvem tanulni. Egy-egy jegyet kapok magára a dolgozatra és a védésre is. Ha maga a dolgozat 1-es lenne, akkor újat kell írni - ami elég szemétség figyelembe véve, hogy ezzel elmegy 1 államvizsga lehetőségem, tök feleslegesen tanultam a tételeket 1 napig és nem szóltak előtte, hogy esetleg nem jó a szakdoga - ha viszont min. 2-es lesz, de nem tudom megvédeni, mert vagy annyira nem tudok róla beszélni vagy annyira parázni fogok, akkor nem tudom olyankor mi a forgatókönyv. Szintén újat kell-e írni vagy ráfogják, hogy nem magam írtam amiért nem tudom megvédeni? Utóbbi vicces lenne, mert látszik rajta, hogy átlag alatti amit egyébként fél év alatt nagy nehezen szültem meg. Volt már olyan, hogy valakinek min. 2-es lett a szakdolgozat jegye, de nem tudta megvédeni? Mi van ebben az esetben?

2020. jan. 7. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha átengedte a konzulens és mondta, hogy jó lesz - akkor biztos, hogy megvéded. Ne izgulj annyira, minden rendben lesz. Lehet, hogy ki kéne ma menned egy ligetbe sétálni, nézelődni, több haszna lenne, mint ott sírdogálni fölötte. Azt megfigyelted már, hogy ha ősszel lehullanak a levelek, rögtön ott van a nagyon zárt kis levélrügy, ami alig vár a tavaszra?
2020. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Ez sima ügy lesz.

A konzulens nem fog odaengedni másképp, őt is lejáratnád.

2020. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1: És kb. mit és mennyi ideig kell elmondanom? Lényegében annyiból áll, hogy a fele egy könyvekből kiszedett száraz elméleti rész a másik fele meg egyszerű programkód ismertetés. Attól tartok, hogy 2-3 perc alatt a lényegéről valamit elhablatyolok és nem tudom rendesen részletezni.
2020. jan. 7. 11:49
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Lényegében valami hasonlót kellene elmondani, mint ami az absztrakba van(ha kellett írni) vagy a bevezető+ összefoglalásban.

Illetve ha a bírálatnál tettek fel kérdéseket, akkor arra érdemes felkészülni.

2020. jan. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem adott meg kérdéseket?
2020. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5: Beszélni is tudnom kell róla hosszú perceken keresztül és csak 1-2 iránymutató kérdést adott meg. Valószínűleg azon kívül is bombázni fognak csak ahhoz előtte átfogóan és összeszedetten sokáig kell ismertetnem. Utóbbi jelent nagyobb gondot.
2020. jan. 7. 13:26
 7/13 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező! Fogsz tudni beszélni, és segíteni is fognak. Nem szabad ennyire félni. Nem akadémiai székfoglalót kell tartani, csak elkezded a témádat, amvel foglalkoztál, és nem kell sokáig beszélni, segíteni fognak, kérdeznek és te válaszolsz. Pihenned kellene, zene, természet, friss levegő,nyomás kifelé a szorongattató kuckódból!
2020. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4%

En tudok egy szemelyt aki mernoki kepzesen allamvizsgan mindenbol atment kettessel es a szakdolgozata kulso biralattal meg belsovel kettesre befogadtak de vegul a vedesen meghuztak. A tanarok elvileg pikkeltek a sracra es azt mondtak nekik amikor javitottan adta be a szakdolgozatat, hogy felejtse el, gondolkodjon el egy uj szakiranyon, abbol csinalja meg a targyakat es irjon uj szakdogat.

Mi a kovetkezmenye? 🙂 Abszolvalt ergo nem egyetemi hallgato, ujra kell felveteliznie, de ahhoz most mar kotelezo az enelt erettsegi is es mivel regi motoros volt a tanterv is uj lett es hiaba csinalt meg minden szivos tantargyat, sajnos mondhatjak azt a tanarok, hogy nem fogadjak el a tantargyat. Legjobb esetben csak az uj szakiranyanak a tantargyait kell majd megcsinalnia. Na mindenesetre ez tortenhet legrosszabb esetben de ez eleg extrem.

2020. jan. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
[8-as... hiányzott ez ide az agonizáló kérdezőnek, mint üvegestótnak a hanyatt esés.]
2020. jan. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

Igazan koszonom a lepontozast, jol esik csak a kerdezo amit leirt abbol az jon le, hogy nem egy mernoki teruletrolvan szo aminel siman tudna magyarazni es eloadni, hanem valami humanabb szak.

Az igazsag meg faj, ezert is irtam le az egyik legextremebb peldat ami valos torteneteken alapul.

2020. jan. 8. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!