Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE ÁJK jogász szak vélemény?

ELTE ÁJK jogász szak vélemény?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, és ezt jelöltem elsőnek továbbtanulásnál. Elsősorban az ide járó diákok véleménye érdekelne.


18/L



2020. febr. 29. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Inkább ne tedd! Nagyon nehéz. Széthajtottak minket annakidején.
2020. febr. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ákos510 ***** válasza:
63%

Szia!

Én is oda járok. Én nagyon szeretem minden nehézségével együtt. Vannak nem kedvelt oktatók, dehát hol nincs, vannak túlértékelt tárgyak (római jog) és vannak az igazi kihívások (polgári perrendtartás), vannak nagyon jófej tanárok. Ami miatt ezt választottam: regeteg diákszervezet, mindenki megtalálja a maga helyét, továbbá nagyon hamar be lehet csatlakozni a tudományos életbe, szinte első pillanattól kezdve adnak rá lehetőséget. Ha ide jössz, jól döntöttél! Az, hogy mit szeretnél kihozni belőle, az egy új lapra tartozik. Sikeres érettségit kívánok!

2020. márc. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2020. márc. 2. 16:37
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
minimálbéres melód lesz ilyen diplomával
2020. márc. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Én végzős jogászként ha valamit megtudtam a jogi pályáról az az, hogy a beleszületett gazdagok hivatása. Azoknak való, akiknek megvan egy fix jó életszínvonal, gazdag szülők/pár és úgymond hobbibol elvan a milliomoscsemete valami ügyvédi irodában, mert hogy ha valakinek albérletet kell fizetnie, enni-inni-élnie kell és nincsen rendszeres szülői támogatás és budapesti lakás, akkor az első 10 év az kínszenvedés. Diploma után, legyen az úgyvédjelölt, jogi előadó vagy valami köziges állás, minimálbért kapsz, vagyis olyan nettó 140-150. Utána lehet beindul majd saját irodával vagy ahogy mész feljebb a ranglétrán, csak épp elment az ember fiatalsága... Ennyiből nem lehet megélni.
2020. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Ugyanezt gondolom én is, mint az előttem szóló. És tegyük hozzá, hogy munkalehetőség nem nagyon van, kivéve Budapesten.

Tényleg ez van, hogy a kölöknek vesznek a szülei egy lakást Pesten, és valami ismerős révén benyomják valahova, csak úgy tud elindulni normálisan a pályán, másképp esélye sincs.

Dinasztiák vannak. Már régen tudják, hogy hova fognak menni dolgozni, elő van melegítve a hely... Kapcsolatok és vagyonos szülői háttér nélkül el se kezd.

Szinte az összes volt évfolyamtársam szórta a pénzt, Amerikában 2 hét, télen 1 hét síelés, Párizsba csak úgy kiruccanunk egy hosszú hétvégére, bulika minden második nap...

2020. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!