Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti is érzitek...

Egyetemisták! Ti is érzitek azt vizsgaidőszak előtt/adott vizsga előtt, hogy semmit nem tudtok?

Figyelt kérdés

A kérdés főleg jogász szakos hallgatokhoz szól, azért, mert minden szakon kicsit más típusú (pl csak szöveg vagy inkább képletek) anyagot kell befogadnia az agynak, de természetesen más szakon tanuló válaszát is örömmel fogadom 🙂


Ha ti is érzitek ezt, akkor hogyan lehet ezt leküzdeni?

Honnan tudhatom, hogy amit megtanultam mondjuk 2 hete, arra tényleg emlékezni is fogok?

Illetve bármi tippet elfogadok tanuláshoz/vizsgára keszuleshez


Jelenleg 1. Éves jogász szakos hallgató vagyok és nagyon felek a vizsgaktol

Most éppen a római jog vizsgamra tanulok, elvileg tudom azt, amit eddig megtanultam (a 2 zh, amit írtunk, meglett, szóval valami már biztos megmaradt), de amikor az új anyagot olvasom, néha visszautal 1-1 korábban tanult anyagra és sokszor vissza kell lapoznom, mert nem vagyok biztos benne, hogy jól emlékszem. Ezért felek attól, hogy a vizsgán eszembe fog-e jutni minden, amit megtanultam.


Legyszi szakot, félévet/évet is írjatok 🙂


Előre is köszi ☺️



2019. dec. 17. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:

7ből 4 tárgyat, 15 kreditet szerzek össze, ha a vizsgáim meglesznek. pedig tanultam nem keveset.


lehet, éppen azért, mert valahogy nem tudok igazán számonkérések előtt izgulni. áldás+átok:D


minden tárgyad meglett amúgy? én következő félévre még jobban megnyomom, akárhogy is fáj.


BME GTK első félév

2019. dec. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Melyik egyetemre jársz? Én másodéves joghallgató vagyok az ELTE-n, szóval van tapasztalatom már a vizsgákkal és a római joggal kapcsolatban. Először is a vizsgákról általában: sajnos az egyetemen, pláne egy olyan nehéz szakon, mint a jog, hozzá kell szoknod, hogy a vizsgák előtt, még akkor is, ha nem vagy az az izgulós típus, mindig lesz benned kétség afelől, hogy mennyire megy neked az anyag. Összehasonlíthatatlanul nagyobb mennyiségeket kell itt megtanulni, mint a gimiben egy dogára vagy akár az érettségire, így tényleg csak nagyon ritkán lehetsz biztos abban, hogy neked tényleg fullosan megy az anyag.

Róma vizsgáról speciálban: valószínűleg akármelyik egyetemre is jársz, ez az első éved egyik legnehezebb vizsgája. Nem tudom, milyen nehézségűek voltak a zh-k, de a 2 zh, még ha sok anyagból írod is, nagyon kevés. Jó tanácsom második félévre, ha eddig nem tetted: a rómát egész évben kell tanulni, még ha fáj is, ha a tanár a szemináriumot nem veszi komolyan, az semmit nem jelent általában a vizsgára nézve. Legalább az előadásokra járj be, és foglalkozz vele minden héten egy-két órát. Azért kell ezt, mert ahogy most te is tapasztalod, nagyon összetett és kifejezetten nehéz (nemcsak sok!) az anyag, kell a folyamatos tanulás a megértéshez, pláne a dologi jognál. Ezeket miért írom? Mert én elkövettem azt a hibát, hogy a dologi jogot a szorgalmi időszakban szinte nem is tanultam, aztán a vizsga előtt 5-6 nappal próbáltam bemagolni és megérteni egyszerre, ami nyilván nem jött össze, így csak másodikra mentem át...A második félévben úgy csináltam, hogy nem arra a 8-9. napra osztottam fel az összes tételt egyenlően, hanem inkább egy napra nagyobb részt hagytam, mondjuk 15-20 tételt, amit nyilván nem tudtam tökéletesen pontosan megtanulni, de mellette a korábbi (tegnapi-tegnapelőtti tételeket) folyamatosan pörgettem át, ismételtem. Így a végére egész jól összeállt nálam minden, és a legszigorúbb tanárnál elsőre négyessel meglett a vizsga. Így nekem tényleg az vált be( de persze lehet, hogy neked más fog), hogy folyamatosan pörgettem-ismételtem az egész anyagot, és így világos lett minden.

2019. dec. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megjegyzés az előzőhöz: nálunk az ELTe-n nincs szigorlat rómából (már) így a második félév végi vizsgára "csak" a második féléves anyagot kellett megtanulni
2019. dec. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

én Győrbe járok egyetemre, szóval itt legalább a tanártól nem tartok legalább vizsgán 😃


amugy tegnap volt és szerencsére ötös lett 😯😍


mint irtad, nálunk is 2 zh volt, azokra tanultam rendesen, meg is lettek, igy csak a dologi 2. felét kellett a nulláról átnéznem, mert a 2. zh után csak 2 előadás volt, amiből az egyik csak egy fél óra volt (azon írtuk a zh-t), a másikon meg nem tudtam ott lenni

de ezen az 1 órán kívül mindegyikre bejártam es a szemináriumra is és megérte (egyrészt élveztem mind2-t, másrészt a gyakos tanár nagyon jófej volt és vizsgán a kérdéseknél/még itthon, amikor tanultam a tételt sokminden azért jött elő az emlékekből, mert beszéltünk róla 1-1 jogeset kapcsán s ezért ha 0-ról tanultam a tételt, akkor is sokkal könnyebb volt igy, hogy már hallttam az adott dologról előtte)


egyébként én is azt érzem, hogy kicsit bénán osztottam be az időmet (pedig volt időbeosztásom :DD), ugyhogy a következő félévben tanulok a mostani hibákból 😃

2019. dec. 20. 23:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ez lenne a legjobb minden előadáson és gyakorlaton is, hogy úgy tanítsák meg az új anyagot, hogy hétköznapi példákon vezessék le az új anyagot ezáltal ha otthon átnézed akkor nem 0-ról kell elkezdened, hanem tényleg csak ismételned kell és emlékezni fogsz sokáig a példákra.

Sajnos ahova én járok egy kezemen megtudom számolni a jó tanárokat akik betudnak így vezetni az új anyag rejtelmeibe és nem úgy jösz ki az előadásról, hogy most miről is volt szó!


A fent említett dolgok miatt is ellenzem a 0 tapasztalattal "tanító" diákokat akiknek szinte csak az van a fejükben, hogy ahh leadom ezeknek a... az anyagot éy rájukvan parancsolva : BÁRMI VAN EZT AZ X ANYAGMENNYISÉGET LE KELL ADNI!

2019. dec. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!