Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell e gyakorlatiasabb oktatas...

Kell e gyakorlatiasabb oktatas rendszer vagy jo nekunk a kar is?

Figyelt kérdés
Regota megfigyeltem magamon hogy mennyire sokat kell kuzdenem azert amit masok keszen kapnak az olukbe...de az oktatasi modszeren lehetne javitani akkor is ha az debileket eredmenyezne...mert sok ertelmes ember majdnem ehhalal kuzdelmet folytat az egyeseknek kenyelmes kulturaban ...miert?

2020. márc. 2. 11:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatási rendszer egy adott társadalmon belül egyfajta szűrő. Ez a szűrő lehet egy belépő a felsőoktatásba, vagy a munkaerőpiacon lévő cégek állásaiba.


Sokan mondják, hogy sok felesleges dolgot tanítanak az iskolában, ezzel részben egyet is értek. Az emberek különbözőek. Egy mérnöknek készülő diáknak nem élvez elsődleges prioritást például a történelem, míg egy gazdasági suliba készülő diáknak a töri lehet felvételi tárgy és ő meg mondjuk a fizikára tesz magasról. Ha csak azt tanítanák amire a mindennapi élethez kell akkor a háztartástanon kívül nagyon mást tanítanának.


Sokan dobálóznak a gyakorlatorientált oktatással. Sajnos a gyakorlat igényel egy kis elméleti hátteret is. Vegyük például a matekot! Sokan mondják, hogy mi a fenének tanítják a logaritmust mikor sokak szerint az életben nincs semmi haszna. Pedig a kamatos kamat kiszámításánál használják. Ha az emberek tanulták volna a suliban akkor talán kevesebb bedőlt hitel lenne.

Más tárgyakkal is lehetne hasonló példát mondani.


Olyan oktatási rendszer nincs ami mindenkinek megfelelne. Így én a jelenlegi rendszerben próbálok lavírozni. Nekem jelenleg teljesen megfelel.

2020. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!