Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha összerugdo...

Mit csinálnátok, ha összerugdosna és többször megharapna egy diákotok?

Figyelt kérdés

Tegnap történt, ugyan kapott utána egy igazgatóit, de annyit ér mint halottnak a csók, mert otthon se foglalkoznak vele. Az a baj, hogy a gyerekek egyáltalán nem tartanak tőlem, de "nem tudok felmondani", mert határozott idejű szerződésem van.


Előzmény: szünetben egy másik gyereket ütött, mint a répát, valahogy szétszedtük őket az osztálytársaival. Kb. egy percig tartottam a karját, de mikor lenyugodni látszott és elengedtem, megint ment volna neki a többieknek (mostmár bárkinek), ezért lefogtam megint. Ekkor kezdett el engem rúgni és harapni, kb. 5 percen keresztül. Azt is csak azért hagyta abba, mert jött egy másik tanár, akitől fél.


Míg nem fajult el ennyire a helyzet (eddig se volt rózsás), addig is nyugtatóval indítottam a napot, de már többet kell bevennem, különben állandóan ezen az esetem jár az agyam, képtelen vagyok gondolni másra. Főleg, hogy egyik kollégám mondta, hogy őt régebben akkor rugdosta össze, amikor a "vasláb"* is rajta volt. És természetesen abból az esetből se lett semmi. (11 éves, nem büntethető)



Ti mit tennétek a helyemben? Esetleg arra van ötletetek, hogy hogyan mondhatnám fel a határozott idejű szerződést? Milyen indok kellene, amivel végre elengednének innen?


*mozgássérült, pontosan nem tudom, hogy hívják a járását segítő eszközt



2020. márc. 3. 09:27
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Két példányban volt, én mindkettőt aláírtam és dátumoztam. A sajátját nemhogy aláírni nem akarta, hanem szét akarta tépni, de aztán csak a fiók mélye lett belőle. Ha eszem lett volna, nem egyedül megyek be, hanem édesapámmal, de sajnos erre nem számítottam, ezért egyedül voltam benn nála.


Tehát akkor ezek szerint még egy munkajogász segítségét is igénybe lehet venni. (Ezen is gondolkodtam már, ez esetben csak az óradíjtól félek, hogy hogyan tudnám kifizetni...) Akkor vagy ez lesz, vagy a szakvélemény, hogy kikészültem. Ami tényleg igaz, csak eddig attól féltem, hogy a következő munkahelyemen, ha kicsit utánam "nyomoznak", mit szólnának, hogyha megtudnák, hogy idegei kimerültség és egyéb mentális betegségek is közrejátszottak a rendkívüli felmondásomban. De talán ha az egyéb körülményeket is megismerik, megértőbbek lesznek. (A gyerek ellenőrzőjéről azért majd készítek egy fénymásolatot.)

2020. márc. 3. 10:48
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj el ebből a suliból, a saját érdekedben!
2020. márc. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés, hogy te aláírtad-e (nyilván), hanem az, hogy a nálad maradt példányon rajta van-e az ő aláírása azzal, hogy átvette a felmondásodat.

ha igen, akkor nincs mit tenni, letelt a felmondási idő, mehetsz.

2020. márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem írt alá semmit, nem vette tudomásul
2020. márc. 3. 14:33
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal: a munkáltató nem tartja be a biztonságos munkavégzés biztosítására vonatkozó szabályokat. Ez már elegendő ok, hogy beadd az azonnali hatályú felmondásodat.

De ha biztosra akarsz menni, keress meg ezzel kapcsolatban egy munkajogászt.

A felmondást aláírod, bescanneled, és elküldöd neki e-mailben, csatolva a felettes szervet. Az eredeti példányt meg feladod tértivevényes levélben.

2020. márc. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Felkenném a falra. (Lehetőleg Benjamin Spock portréja mellé.)
2020. márc. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Az igazgató láthatóan simán megszeg minden törvényt, hogy megtarthasson egy-egy embert. Ne haragudj, de ez nem egy jó iskola. Normális helyen a felmondást nem merik elsüllyeszteni. Normális helyen nem rugdossák a tanárt. És egy normális helyen ha a tanár nem tud rendet tartani akkor nem erőszakkal tartják ott, hanem örülnek egy felmondásnak, mert a normális helyekre azért találnak embert is.

Én első körben látleletet vetetnék fel. Második körben beszélnék egy munkajogásszal. Nem hinném, hogy megfizethetetlen, és azt sem, hogy normális dolog nyugtatókon élni, tehát mindenképpen megéri. Utána a munkajogásszal elmennék és vele együtt adnám be a felmondásomat, azt nem meri eldugni. Ő abban is tud esetleg segíteni, hogy megfenyegesse az igazgatót a munkakörülmények miatt, hogy kénytelen legyen elengedni. Ha ez végleg nem megoldható akkor menj egy tanúval, pl. apukáddal. Azzal esetleg be lehet zsarolni, hogy vagy elenged vagy táppénzre mész idegkimerültség miatt, ha a szerződésed június 15-ig érvényes akkor ez nem kivitelezhetetlen, de nem a legjobb út.

Írtad, hogy az OKJ mellett dolgozol akkor gondolom ezt más munkakörben is megtehetted, kérdés mire vagy hajlandó és merre laksz, mik a lehetőségeid. Ennél minden esetre egy árufeltöltés vagy egyéb hasonló meló is jobb, ha nagyon nagy szükséged van a pénzre és a szüleid nem tudnak segíteni. Ami szánalmas, hogy a fizetésed nem lesz sokkal kevesebb, sőt lehet több és legalább nem készülsz ki.

2020. márc. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett a vége? Tettél valamit?
2020. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Szerencsére rájöttem, hogy "ingyen" is megkérdezhetek szakjogászt, hogy mit gondol az esetről, mert pont ilyesmikről is szó volt az OKJ-s órámon.

Sajnos emiatt nem mondhatok fel, hogy összerugdostak (" A munkáltatónak biztosítani kell a munkavégzés normális körülményeit" címszóval), mert sajnos, ez nem meríti ki ennek a fogalmát, mivel az igazgató a gyerekek viselkedésére nincs hatással. Ilyenek tartoznának ide, hogy pl. annyira rossz a konnektor hogy, megráz/ rám esik a neon lámpa, stb...

Tehát, ha a vaslábbal rugdosott volna össze és látleletet vetetek (így nem látszott semmi, csak "szimplán" nagyon megalázó volt), akkor is csak a gyereket jelenthetném fel.


A munkavégzést viszont megtagadhatom (tehát soha többé nem ügyelek ott szünetben egyedül), ezt meg is tettem. Azóta se voltam ott, csak órán, nem szólt érte a főnök semmit.


Tehát, ha előbb akarok megszabadulni ebből a rémálomból, azt csak valami pszichiátriai szakvéleménnyel lehet, vagy valamivel, ami igazolná, hogy ezen munkaviszony fenntartása számomra "aránytalan sérelemmel járna". Ezen az úton próbálok most elindulni, de a régi pszichiáteremhez is elég necces visszajutni, úgyhogy próbálom kideríteni, hogy azon kívül mi merítheti ki az "aránytalan sérelem" fogalmát. Addig megy a xanax, mint a cukorka.


Sose írjatok alá határozott idejű szerződést! :D

2020. márc. 9. 17:01
 20/24 A kérdező kommentje:
Vagy a másik, számomra legjobb út lenne a (tényleges idegkimerültség miatt) a táppénz addig, míg le nem jár a szerződés. Ezt a kollégák miatt zártam ki eddig, de lehet, hogy tényleg ez lesz a vége, hogy úgyis kikészülök teljesen mint ősz végén, és nem fogok tudni beülni a volán mögé se, nemhogy gondolkodni és tanítani...
2020. márc. 9. 19:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!