Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szegeden melyik a jobb kolesz?...

Szegeden melyik a jobb kolesz? Herman vagy Móra? Ha Pest megyei vagyok, akkor egyébként kaphatok koleszt? Vagy a koleszos felvétel mitől függ? Egyébként több koleszba is lehet felvételizni?

Figyelt kérdés
Bocsi, lehet, hogy hülye kérdés, de még nem voltam egyetemista. ;)
2010. júl. 24. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ide leginkább felsőbbévesek kapnak helyet, javaslom a Károlyival próbálkozz, és nekünk csak egyet lehetett megjelölni, de készülj fel rá, hogy elég kevés hely van, a legtöbben albiba kényszerülünk. De benne lesz a tájékoztatóban... :D
2010. júl. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :) És az Eötvös? Vagy az Öthalmi? Mindegyikről várok véleményeket. :D Köszönöm szépen még egyszer. :)
2010. júl. 24. 19:36
 3/9 anonim ***** válasza:

eötvösbe csak nagyon jól tanuló felsőéveseket vesznek fel.

( többiről meg elmondtam amit tudok, az előző kérdésednél)

2010. júl. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az Eötvös szakkollégium, én ott lakok, elsőévesként kerültem oda, de tényleg nagyon-nagyon jónak kell lenned. Viszont az nem igaz, hogy csak OKTV első 15-öt vesznek fel
2010. júl. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Öthalmi kinn van a fenében, a busz ritka állat, az esti szórakozást ne a városban tervezd, de szoktak lenni mindig bulik helyben is. Viszont az is kizárt, hogy két előadás között hazaszaladsz ebédelni. De szerintem még mindig Károlyi, esetleg Öthalmi. Első voltam. :D
2010. júl. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Károlyiba tényleg elég sok embert felvesznek, de ott nagyon sokan laknak, megy a party ezerrel :) Hermannba is elég esélyes a bekerülés sztem, Öthalmiba is, mert onnan a legtöbben menekülnének, mivel tényleg a városon kívül van kb, de most úgy hallottam, hogy jószívű egyetemisták próbálnak sűrűbb buszjáratokat intézni :) Szóval van remény.

Egy kolit lehet megjelölni, ha biztosra akarsz menni, akkor Károlyi (vagy Hermann) a Mórába nehéz bekerülni, meg bennmaradni is eléggé, én ott lakom amúgy, de a szobatársaimat mindig nehezen veszik vissza, október, november környékén, ha megüresedik egy-egy hely. Mondjuk ők közelebb laknak kicsit, mint te.

2010. júl. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Utolsó Válaszolótól kérdezném, hogy akkor a Mórával ne is próbálkozzak? Az lenne a legszimpatikusabb, de ha nincs esélyem bekerülni, akkor inkább máshová jelentkezek... :S Mi alapján döntik el egyébként, hogy kit vesznek fel?

Köszönöm! :)

2010. júl. 26. 07:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
De, persze, próbálkozhatsz, ha az a legszimpatikusabb, tuti nem bánod meg, ha felvesznek, imádok ott lakni :) Csak a Hermannba állítólag könnyű bekerülni. Van egy meghatározott létszám, amit elsősökkel töltenek fel,amúgy felvételi pontszámot, versenyeredményeket, anyagi helyzetet és Szeged és lakóhely közötti távolságot néznek a legjobban, meg írd be, hogy mennyirenagyonhúdejó közösségi emberke leszel :)
2010. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs! Nem könnyű bekerülni a Hermannba, csak könnyebb.
2010. júl. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!