Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb könyv? Szent...

Melyik a jobb könyv? Szent Péter esernyője Légy jó mindhalálig?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 21:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam ki a Légy jó mindhalálig c. könyvet, nekem nagyon tetszett. :) A történetet megértettem, hol sírtam, hol nevettem rajta. Nem olyan hosszú könyv, bár tény, hogy a Szent Péter esernyője lényegesen rövidebb, bár én azt nem tudtam elolvasni, annyira untatott. :D Szóval, ez szubjektív kérdés, hiszen van, akinek ez, van, akinek az tetszik jobban. Ha valaki nem szeret annyira olvasni, és érdeklik a falusi anekdoták, valamint tudja értékelni a régifajta humort, egyértelműen válassza a Szent Péter esernyőjét, talán még kedvelni is fogja.

Aki viszont szeret olvasni, és van olyan értelmes, hogy egy hánytatott sorsú gyerek történetét fel tudja dolgozni, meg bírja érteni, valamint jártas a latin, valamint latin eredetű idegen szavakban, annak bátran ajánlom a Légy jó mindhalálig c. regényt. Személyes véleményem szerint Móricz Zsigmond remek könyveket, novellákat írt, csak kell hozzá egy kis értelem, hogy az ember megértse. Ezért nem adnám 14 évesek kezébe egyik művet sem, mert a legtöbb még a szorzótáblát sem tudja rendesen. Olyan 16-18 éveseknek már talán ajánlanám, akkorra az ember már rendelkezik némi élettapasztalattal, és fejlődött az érzelmi intelligenciája.

14/L

2018. febr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!