Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nehezítik meg az OKJ...

Miért nehezítik meg az OKJ szakmák megszerzését?

Figyelt kérdés

Amúgy is nagy a munkaerő hiány a szakmunkás területen, ha még meg is nehezítik hogy átképezzék magukat az emberek....

Nem értem méret kell elvenni a lehetőséget attól aki kénytelen, 40-50-60 évesen új szakképzést tanulni.



2020. márc. 7. 07:15
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt nem fognak minden szakmát áttenni iskolarendszerbe.

Másrészt így majd lehet előbb-utóbb diplomát adni. Nem vicc.

2020. márc. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Eddig az egész világ azon nyígott, hogy az OKJ-s képzés az nem jó semmire, nem ad semmit, csak nagy pénzeket vágnak zsebre az oktató cégek. Szerintem állam bácsi csak olvasta ezeket az egyöntetű véleményeket. :D


Egyébként az OKJ-t eddig is folyamatosan formálták, szakemberek javaslatára belevettek valamit, majd a minisztériumi tisztviselők hozzá nem értésük miatt azt hitték, hogy "ez" jó "az" helyett, és összevonták, aztán a reklamáció után megint belevették, stb. Aki benne volt/van, az csak apatikusan, néha nevetve, néha káromkodva vette ezeket tudomásul.

2020. márc. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha majd rájönnek, hogy ez így nem lesz jó, akkor majd lesz esti és levelező képzés. Még államvizsgát is fognak tetetni, és diplomát is fognak adni.
2020. márc. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Mert például Németországban is normális iskolarendszerben tanulnak a szakmunkások (Ausbildung). Ha nem kontárokat akarsz képezni, akkor kell a normális képzés.
2020. márc. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel valahol ott a bibi, hogy az emberek az OKJ-re nem egy teljeskörű képzésként tekintenek, amit érdemes elvégezni, amivel érdemes foglalkozni, mert van benne lehetőség és hasznos képzést nyújt, értékes papírt ad stb., hanem mindig csak amolyan "B terv", "időtöltés", "ha más nincs, akkor megcsinálok egy ilyet", "amíg nem tudom elkezdeni az egyetemet, akkor addig csinálok egy OKJ-t", "ez belefér munka/tanulás mellé" stb., én is mindig így voltam vele. Ha valakinek van ideje és pénze, akkor eddig is el tudott menni iskolarendszerű képzésekre, nappali képzésekre stb., de az OKJ azoknak is lehetőséget nyújtott, akik ezt nem tudták megtenni, mert dolgozniuk kellett, tanultak stb. Szóval szerintem ez nem az ellen szól, hogy jobb, professzionálisabb, tartalmasabb, értékesebb, hasznosabb stb. legyen a képzés (ami nem is feltétlenül lesz így....), hanem az a probléma, hogy így leszűkítik a lehetőségeket.
2020. márc. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nincs munkaerőhiány.
2020. márc. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg a szánalmasan gáz munkaerő. Akik értelmesek kimennek külföldre, így itt marad az összes nyálcsorgató agyhalott. Nyugodtan pontozzatok le, de tapasztalatból beszélek.

Akárhányszor ki kellett hívni bármilyen szerelőt vagy kőművest vagy karbantartót. Mint valami állatkert, komolyan mondom. Szétvágták a szomszéd vezetékeit a falban, amit nekünk plusz 50.000Ft-ból kellett kipótolni. Időpont egyeztetés után elfelejtenek kijönni. 3x beszéltünk meg időpontot és egyszer sem jöttek el. Amikor aznap felhívtuk őket, amikorra meg volt beszélve az időpont, az volt a válasz, hogy ja.. ma szabadnapunk van. Egy ingatlanfelújításokkal foglalkozó cég tulaja mesélte nekem, hogy nagyon nehezen találnak normális munkásokat, mert pl. nem mindegyik jön el dolgozni, hanem otthon marad, mert éppen nincs kedve. Könyörögni kell nekik, hogy gyere már be dolgozni.


Ez tényleg rendben van így?

2020. szept. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es én is ezt tapasztalom. Nyugati bér és keleti munka morál. 1500Ft/óráért sem találok kertészt.
2020. szept. 7. 04:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!