Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelező egy 5. választott...

Kötelező egy 5. választott tantárgy érettséginél? Bármi lehet az?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen utána olvastam és kérdeztem, de mindenhol mást mondanak erről...jövőre (2021-ben) fogok érettségizni és már nem teljesen tudom hogy mi van. Valaki azt mondta nem kötelező az ötödik tantárgy, valaki azt hogy igen, de ez bármi lehet (pl.: informatika), nem kötelező term.tudományi tantárgynak lennie, de olyat is mondtak hogy az 5. választott tantárgy CSAK term.tudományi lehet. Valaki esetleg, aki idén vagy jövőre fog érettségizni, tud valamit ezzel kapcsolatban?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



#érettségi #szabadon választott tantárgy 5.
2020. márc. 11. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A vitt jegyeknél így van: magyar, töri, matek, 1 nyelv, 1 term.tud.


Az érettségi vizsgák: magyar, töri, matek, 1 nyelv, 1 választott (lehet term.tud vagy még egy nyelv is, de akár etika és hasonló finomságok is).

2020. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
történelem,magyar,angol,matek kötelező, és még egy, amit te választol, ezt ember válogatja minek tanul tovább pl. aki gyógyszerész akar lenni a kémiát választja ötödiknek.
2020. márc. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Én énekből érettségiztem, a gyerekem meg művtöriből – na ezt a kettőt ne válaszd, iszonyú szívás mind a kettő, feneketlen műveltségi tenger, tanulhatatlan mennyiségű anyag. Valami atom egyszerű természettudománnyal mint például kémia sokkal jobban jársz.
2020. márc. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2-esnek: a nyelvi érettséginek nem muszáj angolból lennie. Nekem egy rakás ismerősöm németből vagy spanyolból tett.


Forrás: most vagyok végzős.

2020. márc. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kell 5 tárgy.

Igen, bármi lehet az 5. (kivéve, ha szakgimibe jársz, mert akkor a szaktárgynak kell lennie)


Azért keveredhettek bele a dologba, mert ha felsőoktatásba felvételizel, akkor a középiskolai hozott pontoknál (ha egyáltalán számolsz velük és nem duplázol), akkor az 5. tárgynak valóban természettudományos tárgynak kell lennie.

2020. márc. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt lapozz lefelé a 6. § (2) bekezdéséig.

Ez maga a törvény, minden más mendemonda.

Ha ezt olvasod, akkor nem kell pletykákkal és rémhírekkel foglalkoznod.

2020. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2020. márc. 11. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!