Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi a felsőoktatásba,...

Felvételi a felsőoktatásba, hogy is van ez? Komolyan úgy ahogy értem?

Figyelt kérdés

Kétféle pontszámítási módszerről olvasok. Ezek közül arról kérdeznék, ami az "érettségi pontok kettőzése" nevet viseli:

Itt elvileg csak kettő darab érettségi tárgy százalékos eredményét dupplázzák meg és így lehet meg a max 400pont és persze ehhez még jönnek hozzá az esetleges többletpontok (max. 80). Annyi tartozik még hozzá, hogy azt a két tárgyat számolják, ami az adott szakra felvételi követelmény.


Az én esetem: ELTE TTK Kémia BSc-re a kettő természettudományos tárgyból kell érettésgi eremény (ez a matek sőt az informatika is lehet). Nekem négy ilyen érettségim lesz (kémia-emelt, fizika, matek, info-már most megvan). Tehát ezekből a két legkedvezőbbet kiválasztom és már kész is? Ennyi? Hogy hogyan sikerült a többi érettségi vagy mi van a kimeneti bizonyítványomban nem érdekel senkit? Tehát, ha nem érdekel és csak a felvételire (bejutásra) akarok koncentrálni, akkor elég két tárgyra rendesen tanulnom, a többiből meg max nem megbukni?


(Persze nem célom egy szar vég és érettségi bizonyítványt szerezni, de az alap tézisem igaz?)


2010. júl. 25. 20:00
 1/7 anonim válasza:
50%

Szia!


Engem épp most vettek fel ELTE TTK Kémia BSC-re. Nekem egy 97%-os kémia érettségi és egy 80%-os matek bőven elég volt hozzá.


A pontszámítási rendszer úgy megy, ahogy leírtad. Senkit sem érdekel a bizonyítványod, az, hogy hogyan teljesítettél 4 évig a gimiben.


Ja és csak egy tipp: Az idei 319 pontos ponthatárra és a tavalyi 285 pontosra alaporva szerintem nem éri meg emelt kémiát írni, sokkal több tanulás kell hozzá és teljesen fölösleges, helyette írj egy jobb középsztintű érettségit(:

2010. júl. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem éri meg emelt kémiát írni, sokkal több tanulás kell hozzá és teljesen fölösleges


a felvételihez tényleg felesleges, viszont utána nagyon jól jársz vele, mert csomó dolgot megtanulsz egy emelt kémiára, így nagyon nagy hasznod lesz belőle az egyetemen.

2010. júl. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, így van. Csak ugye a duplázás kockázatosabb, hiszen minden -% duplán számít.
2010. júl. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jah és még annyit (bár lehet tudod, csak leírom, biztos, ami biztos alapon:D), hogy a kémia emeltért csak akkor jár a +40 pont, ha azt számolják.

(Pl ha a matekot és az infót duplázod, akkor a kémia emeltért nem kapsz +40 pontot!)

2010. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznos volt mind!

Tudom, hogy nem feltétlenül éri meg emelt kémiát írni, de én akkor is azt szeretnék, többek között az egyik előző hozzászólás miatt.

2010. júl. 25. 22:15
 6/7 anonim ***** válasza:

ajánlanám esetleg a harmadik utat :D

Faktos leszel kémiából, ugyanúgy tanulsz mintha emelt szintre mennél, aztán 12. félévkor meglátod, hogy hogy állsz (akkor kell jelentkezni érettségire)

Ha úgy érzed 80% fölé simán megírnád az emeltet akkor gyerünk, ha nem akkor irány a középszint. A tudásod meglesz, hiszen elvileg végig rendesen tanultál fakton, így lesz sok pontod, és felkészültséged is egyetemre.

Én matekból így csináltam. Fakton megtanultam minden "sz*rt" :D aztán kisujjból összehoztam egy 100%-os középszintűt. Az egyetemen meg majd hasznát veszem az emelt szintes anyagnak.

2010. júl. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, az emelt felkészülés az alap (de nem fakton).


Köszönöm!

2010. júl. 27. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!