Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írjatok véleményt arról,...

Írjatok véleményt arról, hogyan érzitek Magatokat ebben a megváltozott helyzetben? Mi jó, mi kevésbé jó? Mit tanácsolnátok a gyerekeknek és a felnőtteknek az otthoni idő eltöltésével kapcsolatban.

Figyelt kérdés
Válaszotokat előre is köszönöm!

#véleménynyilvánitás
2020. márc. 22. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Jól érzem magam, de bizonytalannak is. Próbálok inkább a pozitív dolgokra koncentrálni, észre vettem, hogy mostanában sokat szorongok ezek az események miatt. Elfoglalom magam, figyelek a páromra, napsütésre, jó időre (bár most lesz hó is), kiscicák, virágok, közös süti sütés, olvasás, nyelvtanulás. Továbbra is nyomon követem a híreket, de igyekszem már tudatosam kevesebbet olvasni, mert nagyon lehangoló számomra pl a sok halálos áldozat Olaszországban... Félek, itt is ez lesz.

Mi egyetemisták vagyunk, jövő héttől indul a távoktatás. Abszolút eltudjuk magunkat foglalni a tanulnivalókal, lesz is bőven mit tanulni. Gondolom, gyerekekkel nehezebb, le kell ülni velük, motiválni kell őket, elmagyarázni nekik, amit nem értenek (ami nem egyszerű).

Olvasok ezenfelül fantasy regényt, játszok a gépemen. Párommal sétáltunk a tömb körül a napokbam, ameddig még jó idő volt (panellban lakunk). Sütiket szoktam sütni, mivel cukrász vagyok, legalább addig is kellemesen telnek ezek a nyomasztó hetek.

Munka az nincs, kávézóban dolgoztam suli mellett és van rá esély, hogy becsödől... Sajnálom, mert szerettem az a helyet.

Ti hogy viselitek?

Javasolni nehezen tudok gyereknek, felnőttnek. Szerintem ha van hobbid, azzal foglalkozz többet, legyen az bármi. Gyerekeknek olvasás, mese nézés. A lényeg, hogy strukturált legyen a nap, meglegyen az ideje a tanulásnak, pihenésnek. Nem szabad besüppedni!

2020. márc. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetemista vagyok. Ezen a héten mást se csináltam, csak híreket olvastam, és dolgozni mentem, szerencsére nekem a munkám nem szűnt meg (egészségügy).

Jövő héten lecsökkentem a hírek olvasását, tájékozott maradok, de inkább a pozitív dolgokra koncentrálok, és reménykedem, hogy minél hamarabb vége lesz ennek.

Reggel normális időben felkelek, felöltözöm, sminkelek, igyekszem nem felborítani a napirendemet, mintha csak iskolába készülnék. :)

2020. márc. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!