Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanácsolnátok, hogy ne...

Mit tanácsolnátok, hogy ne idegeskedjek ennyire? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Vizsgaidőszakom van, immáron az 5., ezzel önmagában nincs is baj, hiszen már megszoktam. Rengeteget tanulok, és minden tőlem telhetőt megteszek, azt hiszem.(jogi egyetem) Viszont van egy tantárgy, ami a tavalyi vizsgaidőszakban nem jött össze, és most fogok belőle menni pénteken ismét. Nem a legnehezebb tárgy úgy az egész 5 év alatt, de úgy mondanám, hogy nagyon sok magolandó részből áll, és az első években a nehezek közé sorolandó. Ami azt illeti, most úgy érzem, mindent megteszek érte, hogy sikerüljön, és most is épp tanulás közepette vagyok még, csak pár perc pihenőt tartok. Az anyag nagy részén már túl vagyok, és úgy gondolom meg is ragadt nagyjából, de valahogy már olyan szinten izgulok, mert túlságosan sokszor ,,égettem meg magam". Vagyis ahhoz elégszer, hogy kételkedjek a sikerekben. Most is egyszer azt érzem, hogy biztosan sikerülnie kell, ennyi tanulás mellett, a másik pillanatban meg elragad a de ,,mi van ha nem" érzése. Szóval kétségek közt vergődök. Kérlek ne jöjjetek azzal, hogy ,,akkor minek jöttél erre az egyetemre", meg hasonló, mert én tudom, hogy ezt akarom csinálni, és be akarom fejezni, semmi szín alatt nem fogom feladni, ha már idáig eljutottam. És különben is a többi tárgynál már egészen belejöttem, mit hogyan kell tanulni, és egész jól sikerültek a zh-k is a szorgalmi időszakban.

Inkább azt kérném, hogy adjatok valami tanácsot, hogy mit tegyek, hogy kicsit lenyugodjak, és ne idegeskedjek ennyire. Nektek mi vált be, vagy mi szokott ilyen esetben? Szívesen várok személyes tapasztalatokat! Csak rosszindulatú, kötözködő válaszolók most inkább kerüljenek el, inkább állják meg, hogy nem írnak, mert bíztatásra lenne szükségem! Köszönöm a jó tanácsokat!



Köszönöm.


2016. dec. 21. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ámbár nem jogon, de én is már a sokadik vizsgaidőszakomat kezdem. Állj úgy hozzá, hogy amit meg tudsz tenni, azt megteszed. Ha ennél nehezebb tárgyak is sikerültek szerinted, ez is menni fog. Tudom, hogy az emberre sokszor rájön a pánik, aludni sem tud rendesen stb.

Nekem az segített, hogy másnak kihisztiztem magam, illetve a zenehallgatás sokat segített... ha közben nem is, de szünetekben meg tudott nyugtatni egy bizonyos szintig.

Tudom, hogy semmit nem segít, a "menni fog", "sokat tanultál, semmi baj nem lehet", "minden rendben lesz" mondatok, de remélem sikerülni fog! :)

2016. dec. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt hozzá kell tennem, hogy a múlt vben sem voltam lusta, nem mondanám, hogy amiatt nem jött össze. Inkább arról volt szó, hogy nem igazán jöttem még rá, hogyan kell az ehhez hasonló tárgyakra készülni, mi a lényeges, és milyen összefüggéseket kell meglátni. Szóval sokat tanultam mennyiségre, csak épp nem jó módszerrel. Egyébként a leginkább attól félek, hogy ez egy összetett vizsga, írásbeli beugró teszt a feltétele a szóbelire bocsátásnak. És a beugróval voltak a múltkor gondok, de amire sikerült, többszöri próbálkozásra, akkor meg már annyira arra voltam rákattanva, hogy a szóbeli nem jött össze.:/ Most úgy készülök, hogy mindkettő meglegyen, de mégis nagyon para. Főleg hogy Karácsony előtt egy nappal fogok vizsgázni.
2016. dec. 21. 14:43
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! De, igenis segít ez is!:) És az ha kihisztizem magam másnak az engem is megnyugtat, de már a páromat, és a családomat sajnálom, mert nem akarom fárasztani őket.:D
2016. dec. 21. 14:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Viszont ha mostmár tudod, milyen módszerrel kell készülni, mik a főbb pontok, amiket kiemelten kell tudni, van tapasztalatod, az már mégiscsak segítség tud lenni egy bizonyos szinten! :)

Én össze is vesztem a családommal és a barátaimmal a hiszti miatt, de sikerült a vizsga, bocsánatot kértem mindenkitől :D így megy ez évről évre, ismernek már.

Én nagyon pánikolós vagyok, képes vagyok nem enni, több kilót lefogyni emiatt és beesett arccal menni szóbelizni. Persze ez mondjuk szigorlat volt meg államvizsga. Szóval tudom miről beszélsz! :)

2016. dec. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hajaj, én is ilyenkor totál sápadtan járkálok egész nap, mint egy zombi.:D
2016. dec. 21. 15:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyra becsülöm a kitartásodat és határozottságodat.


Ha szóbeli vizsga lesz, akkor a következőt javaslom: nézd át a tételeket, és mondd fel őket hangosan, röviden. Ha ezzel végeztél, képzeld el, hogy a tanár irtó genyó lesz, a létező leggörényebb kérdést teszi fel. Mi lehet az a kérdés? Mik lehetnek azok a kérdések? Aztán válaszold meg azokat is otthon magadnak, hangosan, ha kell, a jegyzeteidbe nézve. Ezzel elkerülhető a "kék halál", amikor kérdez valamit a tanár, te meg leblokkolsz vizsgán, és onnantól kezdve roló le.

Tipp még szóbeli vizsgára: a feleletet kezdd azzal, hogy mi mindenre fogsz kitérni. Hagyjál ki egy fontos dolgot, ami szemet fog szúrni a tanárnak. Természetesen olyan dolgot hagyj ki, amelyikről nagyon sokat tudsz. Aztán neki muszáj lesz belekérdeznie, mert ugye fontos anyagrész, Te pedig kened-vágod. Tanári diplomám van, higyj nekem, tudom, hogy működnek :D


Ha írásbeli vizsga lesz, nézd meg, milyen feladatok, kérdések voltak az előző vizsgákon, ha tudsz szerezni felsőbb évesektől, meg Neked is megvan még a régebbi. Ne csak nézd, töltsd is ki. Ha valamire nem tudtad a választ, nézz utána, ismételd át megint.


Előtte aludj nagyot, kelj korán, sápítozz a bajtársakkal a folyosón, hogy úgyis megbuktok mind, mert ez is a része az egyetemi életnek :-)

A Nővéremnek volt Don't Fosch tablettája. Konkrétan rá volt írva egy zacskó gumicukorra, hogy az Don't Fosch tabletta, és amikor már nagyon kivolt idegileg, akkor elrágott egyet :-)


Biztosan sikerülni fog!!!


Nagy adag erőt és kitartást küldök mindenkinek, aki azzal tölti a karácsonyt és a Szilvesztert, hogy a januári vizsgákra készül!

2016. dec. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon szépen köszönöm a segítséget, és a bíztató szavakat! Komolyan mondom, hogy már ez adott egy nagy adag löketet és erőt!:) MA este és éjszaka még azt a kis anyagrést ami hátra van befejezem, és terveim szerint holnap kialszom magam, ha kell délig is:D, és napközben még mindent átnézek, biztos ami biztos alapon, és estére befejezem, aztán pénteken go vizsga.:D
2016. dec. 21. 20:39
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok, nos, végül is sikerült, egy hármasra, aminek borzasztóan örülök, mert nagyon sokat szenvedtem vele, és már úgy voltam vele, hogy mindegy, csak meg legyen végre. Amúgy most már megírom, a polgári jog volt az. Ami a vicces, hogy büntetőjog, büntetőeljárásjog csont nélkül megy elsőre, és legalább egy négyesre, ezzel meg ennyit szenvedtem. De nem baj, nekem nem az lesz a szakterületem, úgy néz ki.:)
2017. jan. 8. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!