Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha van papírom matek érettségi...

Ha van papírom matek érettségi felmentésről, ha akarom, megírhatnám a matekot?

Figyelt kérdés

Szakközepes vagyok, idén végzek, utána egy vagy két év az érettségiig, attól függ esti vagy nappalin leszek.

Átsuhant megint a fejemben, hogy önerőből megpróbálnék fejlődni, ezt értve az elsős mozaikos könyvektől azokig, amik érettségiben szerepelnek. Tehát az alapoktól kezdve, bármennyire ciki... És ha ez jól működne, gondolkodtam, hogy megcsinálnám az érettségit. Már csak azért is, mert jó lenne tudni, nem szeretnék tudatlanul meghalni, még ha nem is lesz a többségre szükségem.


Szerintetek hülyeség 18 évesen?



2020. márc. 26. 11:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és, bár nem tudom, mennyire számít ez. Általánosban elsőtől nyolcadikig, miután megkaptam a papíromat, utána is mentem fejlesztésre. Nem az volt, hogy nem érdekelte a tanárokat, tényleg próbáltak segíteni. Mégsem ment... a fejben számolás nem megy, akármennyire "illik tudni". Aztán mentem első középiskolámba, aztán következő évben iskolát váltottam, és most vagyok az utolsó évemben. Tehát mondhatni, már 4 éve nem csináltam semmit matekból. Az általános iskolás feladatok is gondot okoznak, így amikor kilencedikes feladatokat vettünk, és így tovább, semmit nem értettem, de első iskolámban be se kellett járnom matekra a felmentés miatt, a könyvtárba kellett mennem.
2020. márc. 26. 11:43
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Az önképzést javaslom, az érettségit nem.
2020. márc. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg megírhatod, mert a jelentkezéskor kell kérvényezni a mentességet, na de ha képes vagy rá, akkor miről kaptál papírt?
2020. márc. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok képes rá. 8 év intenzív foglalkozással se jutottam sehova, pedig volt órák után is, hogy egy ismerősnek a matek szakos gyereke próbálkozott. Utána pedig letojtak, általános után a középiskoláimban, így annyit se tudok, mint akkor. Csak megpróbálkoznék, hátha, bár sok esélyt nem látok...
2020. márc. 27. 08:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan érettségiz kivéve matekból esélytelen nem véletlenül kaptál felmentést üdv egy diszkalkuliás
2020. márc. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha megpróbálkozol, és nem sikerül, akkor annyi az egész érettségidnek.
2020. márc. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A matek érettségit kerüld el messzire. Bármely másból érettségizhetsz, kivéve matekból, illetve ami sok számítást igényel, például fizikából.

Az önképzés pedig dicséretes.

2020. márc. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!