Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol kell visszavonni a jeletke...

Hol kell visszavonni a jeletkezésemet?

Figyelt kérdés
Felvettek a főikolára,de nem akarok oda menni,mert szüleim nem tudják fizetni..azt szeretném megtudni,hogy hogyan lehet visszavonni,h mégsem akarok oda menni, mert egy ismerősöm mondta tegyem meg hamar..mert küldik a csekket:S de nem tudom kinek kell szólni..vagy hova kell bemenni??
2010. júl. 26. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beiratkozni és kész. Nem kell visszavonni semmit.
2010. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Akkor minek jelentkeztél? Az egyetem nem olcsó dolog!

Esetleg felvehetsz diákhitelt, 250k/félév, de a jogviszony megszűnésével egy hónapon belül meg kell kezdeni a törlesztést.


Egyszerűen már úgy is lemondod, hogy nem mész el beiratkozni.

De ha biztos akarsz lenni, akkor már a felvett Egyetem Tanulmányi osztályát keresd fel, ők intézik az ilyen ügyeket.

2010. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Biztos nem tudtad h nem tudják fizetni???? Az ilyenek miatt esik ki az aki szinte 5-ös érettségit csinál és 1-2 ponttal lemarad,mert bejelentkezik a hülyegyerek 2-es matakkal és nincs pénze se ,esze!!!!
2010. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, kifejtenéd, hogy egy 5-ös érettségis ember miért maradni ki egy olyan miatt, akinek 2-es lett? (nem a kérdezőre gondolok, csak érdekel, hogy honnan szedik ezeket a butaságokat az emberek)
2010. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igazából csak mérgembe írom ,mert nagyon rossz a rendszer hogy míg a gyerekenmnek nem lett elég 2pont híján a 398 pont addig annak aki tud fizetni ugyanoda elég a 222 pont...tudom úgyis kidől...vagy nem de szerintem nem igazságos,annak a helyére lehetett volna még "sokpontosokat" felvenni,csak a matek lett 4-es a többi 5-ös és ennyi ...mi költségtérítésest sajnos nem tudunk fizetni neki 3 gyerek mellett.Elmegy most OKJ-RA aztán két év múlva próbálkozik,bár most nagyon csalódott,jó tanuló nagyon de elszúrta/őszerinte/ a matekot....:(
2010. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Még annyit hogy én így is NAGYONNAGYON BÜSZKE vagyok rá! Fáj ahogy ránézek, annyira akarta...
2010. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tévedésben vagy, államira annyi embert vesznek fel, ahány államis helyet "kaptak" az államtól, ezt a költségtérítésesek SEMENNYIBEN nem befolyásolják. Az algoritmus akkor kezdi el besorolni a fizetősöket, ha az államis helyek elfogytak, szóval a fiad még azelőtt nem jutott be, hogy egyetlen költségtérítésest felvettek volna.
2010. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
utolsonak irom, hogy nem a sok pontosak helyere veszik fel a keves pontos fizetoseket, hisz pont ez az, hogy allamilag volt ennyi hely, es kesz. akinek meg van penze, mehet meg pluszba, es legalabb fizet a sulinak, abbol fizetik biztos a tanarokat...nem tudom. a lenyeg, hogy emiatt nem kell nagyon csalodottnak lenni, majd felveszik legkozelebb. sok sikert neki.
2010. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

áz államilag támogatott és a költségtérítéses szakoknak semmi közük egymáshoz. nem egymás elől vesznek el helyet. nem tudom ki találta ki ezt az orbitális hülyeséget. az teljesen külön van kezelve, jelentkezni se véletlenül kell külön...


a kérdezőnek meg azt írnám, hogy ne iratkozz be és kész. semmi se történik. a levélbe majd úgyis kapod az infót, hogy mikor hol kell lenned beiratkozáskor, ha nem mész el, akkor nem létesül tanulói jogvizsonyod. bár így tényleg kib*sztál azzal, aki mondjuk 1 pontal maradt le és téged vettek fel miatta.

2010. júl. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
KEdvesek vagytok én nem egytemre jelentkezem hanem sima felsöfokra épp ezért nemakrtam mert van már felsöfokom hanem épp egyetemre akartam menni de oda nem vettek fel és csak ara fizetek ki pénz amit akarok csinálni,és nem vok 2es tanuló!!!
2010. aug. 25. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!