Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy mégis hogyan működik ez az egész?

Figyelt kérdés
Idén nem vettek fel felsőoktatásba, így nem tudom, hogy mit csináljak. Menjek be a munkanélkülibe? De ez az egész hogyan működik? Nem értek hozzá... Állítólag ingyen tudok tanfolyamot végezni, és kapok pénzt is, igaz ez? Valaki segítsen, előre köszönöm!
2010. júl. 26. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindez szép lenne, de mivel gondolom még nem volt munkahelyed így biztos, hogy nem fogsz ingyenes tanfolyamot kapni, meg pénzt se.
2010. júl. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Először is próbáld meg a pótfelvételit!Ha nem jön össze sok olyan OKj_s képzés van, ahol kapsz diákot, családi pótlékot, stb
2010. júl. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Azt elfelejtettem, hogy ha 23 éves korodig tanulsz nappali-s okj-t, akkor az ingyenes
2010. júl. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pótfelvételi csak költségtérítésesen indul. Ha ki tudod fizetni, akkor jelentkezz. Ha nem, akkor a középsulik szoktak indítani tanfolyamokat. OKJ. Ez ingyenes. Jelentkezni kb. Augusztus elejéig lehet. Legalábbis nálunk. Szerintem ez jó megoldás. Ha jó irányt választasz, később pontnak is beszámít majd a felvételibe. Illetve én olyanra megyek, ahol ha jó eredményeket érek el, átvesznek egy fősulira felvételi nélkül. 2 éves. Sok sikert :) (Ja, és ha OKJ-re akarsz menni, akkor siess, mert sok diákot nem vettek fel, akik mind OKJ-re jelentkeznek. És nincs olyan sok hely.)
2010. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!