Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná, hogy...

Valaki elmagyarázná, hogy hogyan is működik a jogosítvány megszerzése?

Figyelt kérdés

Először is arra lennék kíváncsi, hogy igaz 17 éves kortól lehet jogosítványom? Aznap amikor betöltöm a 17-et már mehetek is iratkozni a suliba? Miután beiratkoztam járok vezetés és oktatás órákra, majd melyikből vizsgázom előbb ?

Esetleg lehet olyat hogy a kresszt még 17 éves korom előtt elkezdjem?

Ja és ahhoz hogy megkapjam a jogsit kellenek valami egészségügyi kontrollok, esetleg elsősegély nyújtási ismeret ?

Van olyan hogy miután megkapom a jogsit egy darabig korlátozva vannak a lehetőségeim? Gondolok itt arra pl: hogy nem vezethetek gyorsabban pl: 80-nál, nem mehetek városba meg ilyenek. Lehet hülye kérdés, de nem igazán értek hozzá. :)

Ja és egy egész ilyen kurzus kb mennyibe fáj? Van olyan hogy iskolásoknak kedvezmény?

Ha még valami fontosat kifelejtettem akinek van kedve írja már le. Előre is köszi. :D


2011. nov. 9. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez a nem mehetek városba nagyon tetszik-ezt hogy gondolod az autópályán kóvályogsz oda-vissza!?:)

Keress rá néhány autósiskola honlapjára, és mindent megtudsz!

2011. nov. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

16,5 évesen elkezdheted a tanfolyamot(beiratkozhatsz)

16 és 3/4évesen KRESZ vizsgát tehetsz, ezután mehetsz vezetni.

Először rutinból kell majd vizsgáznod és utána jön majd a forgalmi vizsga, amit csak akkor tehetsz le, amikor már elmúltál 17éves. Kell elsősegélynyújtásból is vizsgázni, de azt mindegy mikor csinálod meg, viszont amíg nincs meg, addig nem kaphatod meg a jogosítványodat.

Orvosi vizsgálatra is kell majd menned, de egyáltalán nem vészes.(szem stb.) Miután megvan a jogsid, 18éves korodig nem vezethetsz külföldön és 2évig kezdő vezetőnek számítasz(nem húzhatsz utánfutót). Más korlátozás nincs. Egyelőre ennyi:)

2011. nov. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen,17 évesen mehetsz.

Elmész a háziorvosodhoz,ő megvizsgál és eldönti,hogy alkalmas vagy-e a vezetésre.Ha nem,akkor itt vége is van.

Ha igen:

Beiratkozol a suliba.

Megkezded a KRESZ tanfolyamot,meghallgatod.Ezt követően befizeted a vizsgadíjat és elmész vizsgázni.

A sikeres KRESZ vizsgát követően választasz egy oktatót és autót,majd megkezded a rutint.A vizsga menete itt is u.a.

Ezután forgalomban fogsz vezetni,majd levizsgázol.

Elmész az okmányirodába és,mint a személyit,ezt is megcsinátatod.

Az elsősegélyvizsgát a tanfolyam alatt el kell végezned valamikor.

Nem tudom,most mennyibe kerül,én hat éve jogsiztam,akkor összesen 131 ezerbe került úgy,hogy nem vettem pótórákat és mindenből első nekifutásra levizsgáztam.

Kedvezmények meg változóak.Én pl. 10 havi részletre kicsengethettem.Ez elég nagy kedvezmény volt.

2011. nov. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
krszre beülhetsz már 16,5 évesen is de kocsiba (természetesen a rutin pályán) csak a 17. születésnapodon ülhetsz, korlátozás majd csak annyi van a friss jogsinál, hogy 2 évig nem húzhatsz utánfutót
2011. nov. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ksözönöm szépen. Tehát ha betöltöm a 16 és felet már irakozhatok az iskolába. Ez tetszik. Akkor ezek szerint születésnapomat követően durván egy hónapon belül meg is van a jogsim, igaz ? Mert akkor már csak vezetni kell. Kösz szépen még1x. :D
2011. nov. 9. 19:50
 6/8 anonim ***** válasza:
16 (és fél) évesen lehet beíratkozni, akkor tanulod a KRESZT és az elsősegélyt is (fontos, hogy az elsősegélyt is, mert idegesítő, ha már kész vagy mindennel, de nem kapsz jogsit még, mert nincs meg az), kelleni fog majd néhány dolog, a háziorvossal csináltatni kell alkalmassági vizsgálatot (k.b. 7000 forint), meg kell majd fénymásolat a 8.-os tanéved bizonyítványáról+a bizonyítvánod elejéről (törzslap). Ha megvan a KRESZ vizsga, tanulhatod a vezetést, vehetsz annyi órát, amennyit akarsz, de nem tehetsz vizsgát, csak majd amikor betöltöd a 17-et. A korlátozás annyiból áll, hogy ugye utánfutót 2 évig nem lehet, éa 18 éves korodig külfödön nem vezethetsz, de ezen kívül semmi más.
2011. nov. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha Budapesti vagy tudok egy baromi jó Autós iskolát! :)


www.jogositvanyok.hu


Majsai Autós Iskola KFT!


Gyorsak rugalmasak, és Ők olcsobban dolgoznak jóval mint más iskolák, és nincs az hogy igérik neked 50 ezerért a jogsit és a végén majd 135 be lesz meg!


Mert sok iskola így csinálja, látogass el a weblapjukra, és ott minden kategória amit képeznek fel van tüntetve, és az árak is tisztességesen mit kell fizetni!


Részletfizetés náluk is van! Ajánlani tudom mindenkinek, minden kategóriából csinálnak tanfolyamot, és még gépkezelői vizsgát is!


GKI+ADR+TAXI tehát minden! Jó szívvel merem ajánlani, én is náluk tettem mindent! :)

2011. nov. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ,de sajnos nem vagyok budapesti.
2011. nov. 10. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!