Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen nyelvet érdemes tanulni...

Milyen nyelvet érdemes tanulni, érdemes-e?

Figyelt kérdés

Az angolon, németen, francián, olaszon, spanyolon, oroszon kívül melyik nyelvet van értelme tanulni?

Melyik az, amelyik olyan igazán különleges? Amivel ki lehet tűnni a többi munkavállaló közül, például.

Ezek közül tanultam több nyelven (nem mindet) is meg amúgy többet közülük használok is rendszeresen de érdekelne, melyik az a nyelv ami különleges és kevesen beszélik de azért értelme is van tanulni mert szükséges.

Ebből ered a másik kérdésem: én nem a fővárosban lakok, így is van értelme különleges nyelvet tanulni? Nálunk főleg az angolra, németre, ritkább esetben olaszra/franciára van szükség. Távmunkában persze vállalhatok munkát, meg ki tudja hova költözök később, sose tudni.


Ha meg valami tényleg ritkábban beszélt nyelvet szeretnék, mit válasszak úgy hogy igény is legyen rá? Például ilyen szempontból ha van igény kínaiul tudó munkaerőre és kevesen is beszélnek kínaiul az jó választás. Ha albánul nagyon kevesek tudnak de igény is alig van rá, akkor az talán kevésbé jó választás.


Én főleg valamilyen skandináv nyelvre, törökre, kisebb szláv nyelvre gondoltam. Spanyolul is tanulhatnék éppen mert azt nem tanultam de szerintem az nem egy ritka nyelv, sokan tanulják.

Sokszor látok például olyan állásokat, diákmunkát és rendes állást is, ahol a cseh, ukrán, szlovák, esetleg román feltétel.

Lehet, hogy ezeket lenne érdemes tanulni?


Az lenne a célom, hogy olyan nyelvet tanuljak, amin nem 30 ember beszél, csak 5 mondjuk. Vagy nem 5, hanem csak 2. Persze gondolom kevesebb is a munka a különlegesebb nyelvekkel de ha meg olyat találnék, akkor annál könnyebben felvennének.


2020. ápr. 14. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A japánban durva pénz van.
2020. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én tudok spanyolul, semmire nem megyek vele, így ezt nem ajánlom.


A skandináv nyelveket akkor érdemes tanulni, ha ott szeretnél elhelyezkedni, mivel pl. a svédek hiába beszélnek angolul, sokkal inkább előnyben részesítik azokat a munkavállalókat, akik megtanulták a nyelvet (értsd: nem beszélsz svédül, nem kapsz munkát). Magyarországon viszont annyira sok haszna nincs.


Azt nem írtad amúgy, hogy milyen munkakörben dolgozol, vagy milyen állást keresel?

2020. ápr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egy ideig biztosan Magyarországon maradnék. Fordítónak tanulok. Elhelyezkednék szívesen fordítóként, esetleg valamilyen cégnél vagy adnék magánórákat is akár ha megfelelő szintre meg tudnám tanulni a nyelvet. Meg amúgy PhD-t is tervezek, az nagyon érdekel, de ebből a szempontból mindegy.

Elsősorban szabadúszó fordító szeretnék lenni.

2020. ápr. 14. 15:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Úgy vagyok vele, hogy ami majd adódik, azt kipróbálom.
2020. ápr. 14. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!