Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valakinek 50 évesen csak...

Ha valakinek 50 évesen csak érettségije van, s fejébe veszi hogydiplomás akar lenni, mit ajánlotok?  

Figyelt kérdés
Egyrészt olyant ami nem 4 meg 6 év hanem gyorsabb, másrészt olyan ami a könnyebbek közé tartozik. nyilván orvosihoz márkéső, de a legbufébb bufé szak menne. Melyek ezek? Ugyanakkor miközben érdekelnek a legbufébb bufé szakok is, de valoszinu végul nem azt kell választani hanem annál alamelyest feljebbet, hogy azért legyen értelme is ne csak egy papir legyen. De vannak olyan esetek ahol tényleg csak mellékelni kell a diplomát de nem kell annak komoly diplomának lennie igy a legalját se zárnám ki alapbol.
2020. ápr. 14. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Szociális munkás.
2020. ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

De a legbüfébb büfészaknak mi értelme?

Egyébként minimum 3 év. Azalatt nincs olyan, ami diplomát ad.

És a jelentkezéshez emelt érettségi, a diploma átvételéhez meg középfokú nyelvvizsga kell.

Ha már ebben a korban tanulsz (én is majdnem...), akkor olyat tanulj, ami érdekel, vagy legalábbis hasznát veszed.

2020. ápr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Ha 2005 előtt érettségiztél nem kell emelt érettségi hanem az egyetem szervez felvételi vizsgát a kérdésre a válasz azt tanulj ami érdekel meg amit megéri
2020. ápr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Ami érdekli?
2020. ápr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
#3: ez az infó honnan van? Ilyenről még csak nem is hallottam.
2020. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

A legtöbben ilyen esetekben a gazdálkodás és menedzsmentet választják.

Sokan ezt veszik "általános továbbtanulásnak" érettségi után, mert olyan tudást ad ami valamilyen szinten a mindennapi életben hasznos lehet, valamint a legtöbben tudnak is vele azonosulni, hisz teljesen általános dolgokat tanulsz ezen a területen, ami mindenfele segít elindulgatni.


Igaz, hogy elég telített a terület és a piac, de büfészaknak nem mondanám, valamint ha a közben meg is tetszik, utána csinálhatsz mellé egy ütősebb mesterképzést is akár, akkor már jó esélyeid lesznek.

Viszont ez a legáltalánosabb gazdasági képzés, meg általában a legkönnyebbik business szakok közé sorolják, így ezt az elvárásodat is kipipálta.


Ez egy olyan diploma igazából, hogy presztízse már nem nagyon van, de bárhova is jelentkezz munkára, mindenhol jó szemmel fogják nézni a CV-dben, hisz az ott szerzett tudás majd hogy nem minden munkánál jól tud jönni valamilyen szinten.

2020. ápr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
és a marketing szak is ide tartozik, vagy az valami más?
2020. ápr. 14. 15:19
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ha 2005 előtt érettségiztél nem kell emelt érettségi hanem az egyetem szervez felvételi vizsgát a kérdésre a válasz azt tanulj ami érdekel meg amit megéri"

"ez az infó honnan van? Ilyenről még csak nem is hallottam."

Milyenről? Olyanról, hogy van, aki 2005 előtt érettségizett? :) Az ő érettségije még nem volt egyben felvételi is, ezért kell felvételiznie - de nem az egyetem szervezi, hanem az OH: az lesz a felvételije, ami másnak az érettségi-felvételije egyben: a középszintű és/vagy az emelt szintű a szükséges tárgyakból.

2020. ápr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8: Természetesen arról hallottam, hogy 2005 előtt is volt érettségi, én is előtte érettségiztem. Olyanról nem hallottam, hogy külön felvételi lenne.

Ugyanis én is egyetemre járok, 2017-ben kezdtem. És nem volt külön felvételi, hanem ugyanúgy az érettségi eredményéből számolták a pontokat, csak annyi eltéréssel, hogy minden jegyhez tartozott egy fix százalék.

Mondjuk 3 éve még nem volt kötelező az emelt.

Egy ismerősöm viszont most megy, és emiatt megy emelt érettségire egy tárgyból (ő is 2005 előtt érettségizett), ezért érdekel a forrás, mert ha ez biztos, akkor ha lehetséges (ez elvileg holnap dől el), akkor visszavonja az érettségi jelentkezését.


Tehát csak az érdekel: hol találok erről hivatalos információt?

2020. ápr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Olyanról nem hallottam, hogy külön felvételi lenne."

Olyan nincs is, épp azt mondom. Csak a középszintű meg emelt szintű vizsgák vannak, azok közül lehet választani, ha valaki be akar kerülni egyetemre és nincs megelégedve a 2005 előtt tett érettségijének a jegyeihez rendelt fix százalékokkal.

2020. ápr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!