Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jár a plusz 28 pont a nyelvviz...

Jár a plusz 28 pont a nyelvvizsgáért 2020-ban is?

Figyelt kérdés

Mivel a pontszámítóba beírom bármilyen szakra nem ad érte pontot.

Akkor is jár, ha követelmény az emelt érettségi nyelvből a felvételinél?



2020. ápr. 21. 00:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ugyanabból a nyelvből van emelted és nyelvvizsgád is, akkor nem kapod meg... miért is kapnál ugyanazért kétszer plusz pontot?!
2020. ápr. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De sehol sem adja meg, ott sem, ahol nem követelmény.
2020. ápr. 21. 01:15
 3/9 anonim ***** válasza:
..... azért nem adja meg, mert a +50-et megkapod a nyelvi emeltért...a kalkulátor mutatja, hogy miből számolja ki a pontokat. Tök mindegy, hpgy követelmény-e vagy sem, mert kétszer ugyanazon a jogcímen nem kaphatsz pluszpontot.
2020. ápr. 21. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyel vizsga nem váltja ki az érettségit ! Az emelt nyelvi érettségi kiválthatja a nyelvvizsgát ! Ott ahol csak egy emelt érettségi a követelmény (nem nyelv ) jár +28 pont középfokú ill a +40 pont felsőfokú nyel vizsgáért nyilván ahol két emelt érettségi a követelmény pl orvosi ott a kétszer 50+ ponttal a maximálisan elérhető +100 pont le van fedve
2020. ápr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok BME energetikai mérnökin A felvin beütöttem az annak idején elért eredményemet emelt fizika és 40 pont emelt nyel vizsgáért és szépen hozza a 435 pontot
2020. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most nem adja hozzá sehol sem.
2020. ápr. 21. 12:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is most próbáltam ki szépen működik ! Figyeljél rá minden ki legyen töltve !!! A www.felvi.hu pontszámító kalkulátorát használd !
2020. ápr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De azért nem adja hozzá, mert ugyanazon nyelvért nem kaphatsz kétszer plusz pontot, nem érted?! Ha megkapod a nyelvi emeltért az 50-et, akkor nem kaphatod meg ugyanabból a nyelvből való nyelvvizsgáért a 28-at is...
2020. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még egyszer fussunk neki ! 1 Kitöltöd a jegyeket az 5. helyre (kipontozva) beírod a tanult idegen nyelv jegyeit 6.helyre egy terészettu. tantárgy (biológi, kémia földrajz ) jegyet 2 beírod az érettségi % -t 4.hely idegen nyelv 5. hely a kötelező emelt ( pl nekem fizika ) utána rámész a többletpontok nyelvvizsga leokézod megkérdezi milyen nyelv milyen tipusú vizsga 3 Jelentkezésem (intézményválasztó) nekem BME BME-GPK energetikai mérnöki és szépen hozza a 435 pontot
2020. ápr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!