Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit terveztek választani a...

Ti mit terveztek választani a magyar érettségin? Miért?

Figyelt kérdés
Mármint a második részben, novellaelemzés vagy összehasonlító verselemzés?

2020. ápr. 25. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Lehet választani? Az én időmben (1 éve) még nem lehetett, azt kaptuk ami van. De szerintem a novellaelemzés sokkal könnyebb, eleve mivel érthetőbb nyelven van, és csak egy dologra kell figyelni.
2020. ápr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
1 éve is lehetett választani
2020. ápr. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Novellaelemzést. A magyar tanárom azt mondta, ha azt írjuk nem lőhetünk mellé nagyon.
2020. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 3 éve az összehasonlító verselemzést választottam, mert az egyik versről előtte olvastam már egy elemzést, szóval elég jól tudtam, mit kéne írnom róla. Valószínűleg enélkül a szerencsés véletlen nélkül is a verselemzést választottam volna, mert abban jóval nagyobb rutinom volt, mint a novellaelemzésben. Verselemzést már általanos iskolás korom óta tanultam, de novellaelemzést csak a gimnázium utolsó évében vettük. Szerintem egy versről többet lehet írni, meg lazábban is lehet értelmezni, mint egy novellát. Ez természetesen csak az én személyes tapasztalatom, mindenki másképp van ezzel. Te érzed a legjobban, hogy melyikban vagy jobb.
2020. ápr. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!