Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek, melyik a helyes?

Ti mit tennétek, melyik a helyes?

Figyelt kérdés

Több mint valószínű velem van a baj.. de igazságtalannak gondolom a helyzetet..

Egyetemről beszélünk és a jelen helyzetről, tehát 2020 mikor "karantén" alatt tanulunk otthon. Szóval a tanárok egy része tart órát a másik fele csak anyagot tölt fel és dolgozzuk ki és van néhány tanár aki egyébként nem erőlteti meg magát.. Mostmár lassan 2 egész hónapja tart a dolog és az utóbbi 3-4hétben az illető tanár hozzákezdett a munkához van anyag olvassuk el és az alapján csináljuk meg a labor feladatot (informatikai szak) küldjük el és arra ad pontot. Eddig egész jól hangzik, de.. Nem mindenki tud ebben a szituációban úgy teljesíteni, mint amit amúgy esetleg megugrik, így kell nekik egy kis lökés nem?

Áh nem kertelek.. Attól függetlenül, hogy ez már a Z generáció, attól függetlenül, hogy Informatikai kar csupa digitális analfabéta vesz körül...

Szóval van 1-2-3 tárgy (a 6ból) ahol szerintem a csoport 80%-a simán bukna, de mivel eddig úgy gondoltam ez nem jó, így segítettem, de konkrétan minden jött mentnek akkor is, ha este 10kor még magyaráztam neki. Szerintetek ez rossz? Ez megvetendő? Csak azt tudom továbbadni, amit már én is megcsináltam, így aztán nyílván a megoldások igen csak hasonlóak lettek.... Első körben megkaptam a maximum 5/5 pontot majd ma megnéztem és levont egy pontot mondván, hogy ugyan az mint Xy-é...

Erre lehet azt mondani, hogy az csak egy pont és örüljek, hogy nem nullázta le, de nekem az az egy pont is számít.. + most hagyjak 15 másik embert megbukni? Mikor megláttam, komolyan megfordult a fejemben, hogy soha többet senkinek semmit, de egyszerűen nem tudom megtenni.. Szerintem minden emberben ott van az a kis nyomó érzés a mellkasában, hogy de te tudod, tudnál neki segíteni, miért nem teszed? Szerintetek törődjek bele? Vagy mit kellene tennem?



2020. ápr. 26. 00:25
 1/5 anonim válasza:
30%

Ha neked sokat számít a pontlevonás akkor ne segíts másoknak.

Vagy mérlegeld ki az aki ugyanúgy visszasegítene.

Döntsd el hogy a saját érdekeid a fontosak, vagy mindenkinek jót szeretnél.

2020. ápr. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Kár erőlködni, mert aki tényleg komolyan magáénak érzi a szakmát az így vagy úgy, de elvégzi valahogy, a többi kiesik. Ez nagyjából minden műszaki szakon így szokott lenni. Persze nem baj, ha összeültök tanulni, csak ne a saját tanulmányaid rovására menjen ez. Nyugodtan lehet mondani, hogy most nem érsz rá foglalkozni vele.
2020. ápr. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha valamit nem értenek és megkérdezik, te pedig olyan rendes vagy és segítesz, az oké. Konkrét megoldásokat ne küldj tovább.
2020. ápr. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
egyetértek a 3. válaszolóval
2020. ápr. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha a segítséget valamilyen jutalom fejében teszed, akkor el kell viselned a levont pontok hatását. Ha nem, akkor meg lehet arra gondolni hogy majd az iparban vetélytársak lesztek. A te döntésed hogy kinek segítesz. Egyébként is 15 embernek segíteni szerintem már luxux, pláne ingyen. 1-2 jóbarát, aki tényleg barát még beleférhet a körbe. De ezt neked kell eldöntened.
2020. ápr. 26. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!