Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki jó fizikából, az hogyan...

Aki jó fizikából, az hogyan tanulja?

Figyelt kérdés
Bemagoljátok,vagy lerajzoljátok,vagy nektek hogyan sikerül belőle jó jegyet szerezni ?
2020. ápr. 26. 15:19
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:

A fizika nem bemagolható. És a matematikánál kicsit több intuíció szükséges hozzá.

A rajzolás jó ötlet ahhoz, hogy az alapelveket megjegyezd.

2020. ápr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! :)
2020. ápr. 26. 15:31
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:

A legjobb, ha lerajzolod, felírod az erőket, paramétereket, kezdetben névvel is, utána csak a jelével, és mindig felírod az odatartozó egyenleteket. A rajzolás segít rögzíteni. Van egy kínai mondás: Amiről hallottam, azt ismerem, amit láttam, azt értem, amit csinálok, azt tudom (vagy ilyesmi). A rajzolás ebből a szempontból a csinálás, és azért jó, mert segít neked a dolog helyébe képzelni magadat. Ha színesen csinálod a rajzot, az még jobb. Az olvasás és 1-2-3 feladat elvégzése csak a megértést segíti elő, a színes rajzolás, az elmagyarázás, a rendszeres használat az, bevési, elmélyíti a tudást.

Amikor az anyagot tanulod, akkor ne a könyv szerinti gondolatmenetet akard visszaadni, mert az nem a te gondolatod, hanem: 1. Írd le a szükséges 5-15 kulcsszót. Ezek köré fonva mondd fel magadban, mintha valakinek te magyaráznád az anyagot. Ha képes vagy fejből az összes kulcsszót kifejteni és a képzelt diák megérti az anyagot, akkor már te is tudod.

Igazán azt tudod csak, amit másnak is el tudsz magyarázni.

Egy 1-2 oldala fizika tananyag mindig belesűríthető egy rajzba.

Minden tanulásban, ami "tudományos", rendszerezhető - különösképpen a matematika és a fizika tanulásában - az tud jól teljesíteni, aki nem képleteket, sőt nem is rajzokat, hanem elveket, koncepciókat, azaz a jelenség absztrakt valóját érti és jegyzi meg.

Hanyasért mész?

2020. ápr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!