Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbuktam fizikából és szüleim...

Megbuktam fizikából és szüleimnek hogy mondjam el? ( nem kérek tanulja vaze válaszokat kössz :D)

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 08:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Vettük észre, ezért buktál meg.

Egyszerűen odaállsz, és közlöd, hogy megbuktál. Ha évközben nem sumákoltál, és tudják a jegyeid, akkor nem lesz meglepetés. Ha hazudtál, és csak most derül ki, hogy bukni fogsz, akkor véged van.

2011. jún. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
hát szeritnem ..legjobb ha te tőled tudják meg ..és ha már igy alakult találd ki a problémát hogy oldod meg. Már mint a meg bukást..és ezt is tedd hozzá és akkor látják hogy rajta vagy az ügyön és nem s@rod le !
2011. jún. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Emelt fővel, őszintén és mielőbb. Nem tudsz mást tenni. Az ilyenre nincs A verzió és B verzió. Legyél túl rajta. Majd írd meg hogy reagáltak. (már ha leülhetsz még utána a számítógép elé)
2011. jún. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 LN09 ***** válasza:
100%

Anya/apa megbuktam fizikából! - Ennyi!


Ciki, egyszer én elsumákoltam a bukásomat...

2011. jún. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%
... meg ha tud még ülni a következő két hétben.
2011. jún. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

Augusztusban pótvizsgázhatsz?


Ez esetben:


Anya, Apa!


Kitaláltam a nyári programomat. Június második felében és július elején szórólapozni szeretnék, hogy pénzt gyűjtsek a nyár második felére. Július közepétől fizikatanárhoz fogok járni, amit a saját zsebpénzemből finanszírozok, és készülök a pótvizsgára.


Tudom, hogy ez most nagy csalódás nektek, nekem is az, mert most már belátom, hogy tanulás nélkül nem érek el eredményt. Tudom, hogy dühösek vagytok, de úgy gondolom, hogy sokat tanulok ebből a pofonból, amit még időben megkaptam. Nem így képzeltem el a nyarat, de mindent meg fogok tenni azért, hogy ne kelljen évet ismételnem.


Valahogy így. Hangsúlyozd, hogy van terved arra, hogy hogyan kecmeregj ki ebből, vállalod az ezzel járó terheket, belátod a tévedésed és hogy hajlandó vagy keményen küzdeni.


Egy évvel tovább iskolázni téged (ha évismétlésre buksz) a szüleidnek sok százezer forintot jelent, arról nem is beszélve, hogy te is egy évvel tovább koptatod az iskolapadot, tehát amikor elhelyezkedsz végre, akkor egy évet már elvesztettél, ami minimálbéren is egy szűk millió Ft.


Ehhez képest nem nagy ár, hogy keresel egy fizikatanárt és veszel 10-15 órát (és rászánsz otthon még kétszer ennyit a házi feladatokra). Ráadásul a fizika érdekes tárgy, jó érzés lett átlátni, megérteni és a tudás is hasznos, használható, amit így szerzel.

2011. jún. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg nekik is vágd oda ilyen hetykén, nagy mellényel, hogy nem kérek a tanultál volna vazze oltásokból, köszi...
2011. jún. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:20


Ez így jól hangzik, csak két baj van vele.

1: A szülők valószínűleg nem szokták meg a kérdezőtől ezt a hangnemet, alapból úgy állnak majd hozzá, hogy hazudik, hátha így elkerüli a szankciókat.

2: Ezt nem csak mondani kéne, hanem meg is kéne tennie, amire a flegma, szemtelen stílusából nem igazán következik.

2011. jún. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%
Én szülőként el sem tudom képzelni, hogy ne tudjak ilyesmiről. Rendszeresen ellenőrzöm, hogy mi a helyzet a suliban, nem érhet meglepetés. Így a bukás is megelőzhető.
2011. jún. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%
Ja, hát meg is kell persze csinálni... de a kérdés csak arra vonatkozott, hogy hogyan mondja el! :)
2011. jún. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!