Mik azok lágerek?

Figyelt kérdés
Most, hogy egy esszét írok a Holokausztról, ezzel a szóval találkoztam egy cikkben, de nem tudom, hogy mit jelent, de úgy érzem, hogy egy fontos dolog.

2020. ápr. 26. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Egy kedvelt zsidó étel, úgy tudom.
2020. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjtőtábor/munkatábor (közkedveltebb nevén: haláltábor), ahová a társadalom nemkívánatosnak nyilvánított csoportjait például zsidókat, cigányokat gyűjtötték. A Lager német szó egyszerűen csak tábort jelent, de ma már pont emiatt ebben az értelemben nem használják.
2020. ápr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Elgondolkodtatott a kérdésed, mert valóban, "slágerek"-ről hallottam már, de LÁGEREK? Mit is takarhat ez a kifejezés?

Hova a bánatba szeretnél Te felvételizni??? Vagy rossz kategóriába írtad ki a kérdést, bár ezzel viccelni nem kellene.

2020. ápr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló jól írta
2020. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg a láger elég nemzetközi szó, eredetileg csak tábort jelent, de az oroszban is használják ugyanígy a büntetőtáborokra, munkatáborokra (a gulag szóban is benne van).
2020. ápr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 chtt ***** válasza:
77%

Engem a címkék gondolkodtattak el: egyetem, gimnázium, érettségi, felvételi, felsőoktatás... s az, hogy esszét ír. Ha középiskolás, valószínűleg nem ez az első az életében.

Nem az a gond, hogy nem ismeri a szót (bár már általánosban találkoznia kellett volna vele). De hogy egyetemre készül, és ide ír ahelyett, hogy ezt a kemény öt betűt (láger) bepötyögné a gugliba... :'(

2020. ápr. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 chtt ***** válasza:
74%

Hűha, ez gyorsan ment! Még öt perce sem írtam be, már le is pontoztak. :)

Látom, fáj az igazság. Megértem, én sem szoktam örülni, ha az orrom alá dörgölik. Viszont nem nulla százalék. Ez meglepett. Köszönöm annak, aki mégsem piros kezecskét nyomott.

Szép napot mindenkinek!

:)

2020. ápr. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

chtt én zöld kezet adtam mindkét válaszodra. Teljesen igazad van, csak sajnos az emberek többsége tényleg nem viseli el ha valaki minősíti a "tudásukat" (persze én tudom, hogy ezt nem annak szántad, de neki biztos sértés volt). Ha már valaki megírja nekik a frankót, ami az igazság is egyben, hogy ezt a rövid egyetlen szót simán belehet ütni a keresőbe és már ki is adja, ahelyett, hogy ide felírja aztán várja a válaszokat.


Most biztos én is le leszek pontozva, de had kérdezzem már meg kedves kérdező, hogy te tényleg így akarsz felvételizni egyetemre, hogy egy olyan szót nem tudsz, amit, hogy ha egy kicsit is tanultál történelmet és figyeltél órákon (már általános iskolában), akkor tudnod kéne?

2020. ápr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 chtt ***** válasza:
19%
Én is zöld kezet nyomtam mindenik válaszra (még az elsőre is, mert szerintem humorkodni akart, és nem ártani), de nem vagyunk egyformák. :)
2020. ápr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

das Lager - tábor


Mind a mai napig használt német szó.

2020. ápr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!