Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átsorolásnál hogyis van ez?

Átsorolásnál hogyis van ez?

Figyelt kérdés
Mérnökin vagyok államin.Ugye szeptemberben vettek fel egyetemre és elégé rosszul sikerült az első félévem...Mire észbe kaptam addigra már elúszott sok tárgyam.Aztán ugye az volt a terv,hogy a maradék kredit számot majd a tavaszi félévemben teljesítem ami kell és bent maradok államin.Aztán közbejött 1-2 dolog,meg közben egy csomó tárgyat nem hirdettek meg éd így esélytelen nem lett volna meg az átlag.Így passziváltattam a mostani félévemet és akkor már csak szeptemberben veszem fel a tágyaimat újra és akkor meglesz elvileg az átlag.De most nem olyan rég volt a kormány határozat,ami miatt ugye idén nincs átsorolás.De,ha én szeptemberben vissza megyek és előről kezdem a tárgyakat akkor az hogy van?Érvényes az átsorolás arra a félévemre,tehát ha nem jön össze,akkor nyáron átsorolnak,vagy pedig a mostani őszimet,ami volt az nem számítják bele,csak azt a kettő félévet amit menni fogok?És ha nem jön össze a kredit,akkor mi lesz a jövő évi tavaszi félévemel?

2020. ápr. 27. 19:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Átsorolás csak nyáron van, és akkor nézik meg az utolsó 2 aktív féléved átlagát. Idén ez elmarad.

Tehát ha most ősszel meg jövő tavasszal vissza mész egyetemre, akkor jövő nyáron ezeket nézik majd meg.


“ Érvényes az átsorolás arra a félévemre,tehát ha nem jön össze,akkor nyáron átsorolnak,vagy pedig a mostani őszimet,ami volt az nem számítják bele,csak azt a kettő félévet amit menni fogok?És ha nem jön össze a kredit,akkor mi lesz a jövő évi tavaszi félévemel?”

Ezt a részt nem igazán tudom értelmezni, de a fenti az irányadó. Ha mondjuk elrontod a mostani őszidet is, tavaszira megint passzivalsz, akkor jövő nyáron nagy valószínűséggel átraknak.

2020. ápr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!