Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alkotmányjog-Közigazgatási...

Alkotmányjog-Közigazgatási jog záróvizsga együtt vagy külön?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekelne azoknak a véleménye, akik hasonló cipőben járnak/jártak.

Nem tudom eldönteni, hogy alk-közigből egyszerre záróvizsgázzak-e vagy sem. Rengeteg az anyag és félek, hogy nem fogok tudni belőle normálisan felkészülni (sajnos nem tanulok valami gyorsan), viszont kellene a jó jegy. Így arra gondoltam, hogy közigazgatási jogból elmennék most, alkotmányból pedig a következő vizsgaidőszakban, viszont nem tudom, hogy ez mennyire lenne hatással a közig jegyemre (hogy megmondom a vizsgáztatóknak, hogy alk-ból nem készültem, és így esetleg hátrányosabb helyzetben lennék közigből).

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. ápr. 29. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Én külön csináltam végül. Az alkotmánnyal kezdtem.

Irreális közig elvárások voltak, kellett is a plusz idő.

2020. máj. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Ez vicc? Melyik egyetemen lehet egyszerre csak az egyikből vizsgázni? Mindig mindkettőt kérdezik, és ha bármelyiket nem tudod, az egész karó!
2020. máj. 4. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez két külön tárgy, csak egyszerre tartják meg belőle a vizsgát. És ha az egyik sikerül, a másik nem, akkor csak abból kell megint menni, amelyikből meghúztak. Nálunk ez így van (PTE), szerintem a többi jogi karon is, de lehet, hogy tévedek. :)
2020. máj. 5. 07:30
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Debrecenben is így van.
2020. máj. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Én is most záróvizsgázom a PTE ÁJK-n. Szerintem készülj fel mindkettőből, hátha sikerül. Ha meg nem, akkor a pótnap úgyis egy-másfél héttel lesz később.

Nem kell aggódni, megcsináljuk!

2020. máj. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőböl
2020. dec. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%
2: Szerintem is vicc. Anno az ELTE-n nem lehetett külön letenni. Persze ma már mindent “kibuliznak,” amilyen gyenge lett a felsőoktatás.
2023. jan. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!