Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan válasszak wordpress...

Hogyan válasszak wordpress sablont?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem el foglalkozni a webdesign-al. A wordpressel ismerkedem, (HTML és CSS alapismereteket is tanultam) most tartanék ott, hogy sablonok kiválasztása. Én szeretném, ha a lehető legjobban bele tudnék nyúlni a szerkesztésbe, tehát olyan sablonok érdekelnének, ahol mindent aprólékosan át lehet szerkeszteni..


A fő kérdésem az, hogy LÉTEZNEK KÜLÖN SABLONOK, AMIKET LEHET RÉSZLETESEN SZERKESZTENI, ÉS HA IGEN, AKKOR HONNAN TUDOM EGY SABLONRÓL EZT MEGÁLLAPÍTANI?

(eddig nem sok sikerrel jártam, de lehet csak mert nem olyan sablont töltöttem le, amit lehet szerkesztgeni, építgetni?


Ezen kívül amúgy bármi tipp érdekel sablonválasztással kapcsolatban!


Köszönöm!



2020. ápr. 30. 17:53
 1/1 anonim válasza:

Szia!

A WordPresshez vannak fizetős és ingyenes sablonok. Azt, hogy a sablont tudod-e szerkeszteni, a dokumentációból, illetve a licenszből tudod megállapítani (ingyenes és fizetős sablonnál is). Ha azt olvasod, hogy Open Source (azaz nyílt forráskódú) licensz, akkor a teljes forráskódhoz hozzáférsz, mindenen módosíthatsz. Sok sablonnál úgy oldják meg (főleg a fizetősöknél), hogy részben titkosított, a legtöbb dolgon módosíthatsz, de pl. a licenszhez kapcsolódó részen nem. Ha viszont azt olvasod, hogy Open Source, akkor biztos lehetsz benne, hogy mindenen módosíthatsz.



Sokan kérdezik, hogy ingyenes vagy fizetős sablont érdemes-e választani?

Ez nagyban függ a készítendő weboldaltól.


Az ingyenes sablonok előnye, hogy nem kell érte fizetni. Viszont ez a legnagyobb előny. A hátránya, hogy kevésbé szabhatók testre, mint a fizetős társaik. Az ingyenes sablonok között is vannak nagyon tetszetősök, ha jól választunk, nem biztos, hogy feltűnő lesz a különbség. A hátránya inkább az, hogy ezeket nem csak mi használjuk (különösen a jobban sikerültebbeket biztosan sokan választják), így több a mienkéhez hasonló weboldallal is találkozhatunk. Sok sablonnak van ingyenes és prémium verziója, a prémium plusz funkciókat és beállításokat tud. Ezeknél bátran megtehetjük, hogy az ingyenessel kezdünk, majd amikor kiforr (látogatott lesz) az oldalunk, átváltunk a fizetősre.


A fizetős sablonok előnye, hogy szinte kivétel nélkül mindegyik nagyon tetszetős (ha valamelyik mégsem, akkor azt nem fogják megvenni, még olcsón sem, tehát nem sok ilyennek fogunk találkozni). Fizetős sablonban sokkal nagyobb a választék, mint ingyenesben, szinte minden témához több közül is választhatunk. A fizetős sablonok (néhány kivételtől eltekintve) nagyon jól testre szabhatók.


Ha egy személyes weboldalt, vagy blogot készítünk, szerintem ahhoz nem fontos fizetős sablont vásárolni. Ezekhez az ingyenesek bőven megfelelnek. Szintén kiváló tanuláshoz, illetve gyakorláshoz (a legtöbbünk ingyenes sablonnal kezdi a webfejlesztést).

Céges weboldalnál már érdemes fontolóra venni egy fizetős sablon megvásárlását. De kisebb céges bemutatkozó weboldalnál nem feltétlen kötelező, vannak nagyon tetszetős ingyenes kinézetek is.

Webáruháznál én inkább fizetős sablont ajánlanék, bár ingyenesben is vannak egész jók. Egy webáruház viszont komolyabb üzlet, lehet nem ezen kell(ene) spórolni.

Nagyobb vállalat weboldalához egyértelműen fizetős sablont ajánlott választani.


A fizetős sablonok nagy része (átlagára) 59 dollár, ez kb. 18.000 Ft. Ennyiért már nagyon jó kinézeteket lehet kapni.

Sok fizetős sablont csak egy weboldalon lehet használni, viszont van amelyiket korlátlanon engednek (egy licensszel). Vásárlás előtt természetesen ezt is kiírják. A korlátlan licensz előnyeit legjobban a webfejlesztők használhatják ki (ezeket sok esetben ügyfél weboldalakon is bátran használhatjuk), sőt van, amelyiket kifejezetten erre tervezték. Igaz, hogy ezek drágábbak az egy oldalon használhatóknál, de ha már készítünk vele 10-20 oldalt, akkor megtérül az ára.



Néhány népszerű sablon letöltő (áruház) oldal:

[link]

Ez a legismertebb és legnépszerűbb, fizetős sablonok vannak rajta. De gyakorlatilag minden oldalhoz és témához fogunk megfelelőt találni.


[link]

Ennek van ingyenes és fizetős (pro) verziója is. Ez nem csak egy sablon, hanem több kinézet közül is választhatunk (a pro verziónál több közül, mint az ingyenesnél, illetve az több funkciót is kínál, sőt többféle pro csomag is a rendelkezésre áll). Viszont az ingyenes kinézetek is nagyon jók, szerintem ingyenesben ez a legjobb.


[link]

Ezen is vannak ingyenes és prémium kinézetek, illetve az ingyeneseknek prémium verziói is elérhetőek. Nem nagy a választék, de amik vannak, azok nagyon profik. Fentebb azt írtam, hogy webáruházhoz inkább fizetős témát ajánlok, viszont ezen az oldalon van egy olyan webáruház téma, ami szó szerint vetekszik a fizetősökkel (mindent tud, amit kell, cserébe elég sok webáruház ezt használja, mivel ingyenes).


[link]

Ezen is vannak ingyenes meg fizetős kinézetek, illetve az ingyeneseknek prémium verziója. Nagyon jól mutatnak ezek a témák, de az ingyenes verzió beállításai eléggé korlátozottak, a prémium viszont nagyon profi és jól testre szabható.


[link]

Ez fizetős, és nem a legolcsóbb. Van éves licensz 89 dollárért (kb. 27.000 Ft) és örökös 249 dollárért (kb. 76.000 Ft). Szerintem az örökös jobban megéri. Egy licensszel korlátlan weboldalon tudod használni és aktiválni. Több elrendezést is tartalmaz (jelenleg 224-et és hetente van új). Nagyon jól testre szabható, ha komolyabban foglalkozol a webfejlesztéssel, akkor érdemes megvenni.

2021. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!