Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen fakultációt válasszak?

Milyen fakultációt válasszak?

Figyelt kérdés

Japán nyelvvel szeretnék továbbtanulni bár még nem tudom hogyan, mivel a történelem egyátalán nem megy... Az irodalommal nincs bajom, viszont olvasni és verseket tanulni nem szeretek.


Japán faktot nem indítanak kevés létszám miatt. Természettudományokból nem lenne értelme érettségiznem, ha japánt és angolt szeretnék hasznosítani később. etikát meg infót meg ilyeneket nem tudom, hogy értelmes lenne-e választani. Matekból jó vagyok, de az szintén nem fog kelleni.


Művészeti tantárgyat is kell választanunk: média, modern tánc, műv.töri, improvizáció lehet. Még egy törit nem szeretnék bevállalni, táncolni nem tudok, médiára meg már nagyon nagy a létszám. Így maradna az impro, csak nem tudom hogy van-e annak értelme...


Szóval teljesen tanácstalan vagyok ezen időszakban. Már csak egy hetem van dönteni a jövőmről mikor azt se tudom mi szeretnék lenni. Annyi a biztos, hogy japánnal szeretnék foglalkozni, ehhez viszont kelleni fog a magyar, angol és Töri!


Nem tudom mit tegyek. Adjam fel az álmom hogy a Károlira megyek? >~<



2019. máj. 14. 21:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem kell feladnod az álmod, de nehez lesz. Nem tudom mennyire vagy jó tanuló. Ugye 2020-tól kötelező egy emelt és egy nyelvvizsga. A japán szaknak a bsc-je ráadásul 435 pont. Emeltet ezek közül lehet választani: Magyar, töri vagy valamilyen nyelv. Szerintem az angolt kéne megcsinálnod emelten és még hozzá egy relsőfokú nyelvvizsga. Illetve bem árt még egy 80 körüli enelt, meg oersze a középszintű feladatkkat is megcsinálni 80-90 körülire. A másik faktod meg nem számít bele sehiva, szóval én ezeket tudim ajánlani.
2019. máj. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!