Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes informatikusnak...

Érdemes informatikusnak mennem, ha utálom?

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallom, hogy ebben van a jövő és ha nem csak kuporgatni akarok, akkor ezt kell tanulni. A gond az, hogy utálok minden műszaki dolgot és nincs is hozzájuk semmi tehetségem. Matek sose ment, kézügyességem nincs. Megéri?

2020. máj. 2. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez esetben teljesen felesleges, mert el sem tudnád végezni. Nem éri meg.
2020. máj. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor nincs más választásom, mint az éhenhalás?
2020. máj. 2. 20:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hiszen az informatikusokon kívül, mint látod, mindenki éhen halt, már ide is csak informatikusok írnak.
2020. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem menedzserként az a szerencsém, hogy fényevő vagyok, mivel egyébként már régen éhenhaltam volna.


#csakazinformatika

2020. máj. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Érdemes. Középszintű billentyűkoptatóként is előbb lesz stabil állásod, mint tehetséges filozófusként vagy a századik munkanélküli bölcsész-pultosként. Tudom, hogy menő a "menj a szíved után és élvezd a munkád" hozzáállás, csak aztán bejön egy járványügyi karantén és a lakosság fele megpusztul, mert semmit nem ért a gépekhez, és nem tud átállni semmi másra. Lesz ez még így se!
2020. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, az informatikusok mindenkire ezt mondják, de lehet, csak lenézésből.
2020. máj. 2. 20:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok informatikus. ÉHenhalós bölcsész voltam 1 évvel ezelőttig. Aztán elkezdtem tanulni és belátni, hogy akármennyire is imádom amit csinálok, ha fel akarom nevelni a gyerekeimet, akkor más szempontokat is figyelembe kell vennem a vágyaim meg érdeklődési körömön túl. Nem bántam meg, a karantén duplázta a munkám, és nem lefelezte a majdnem semmit. Kevéssel is előrébb jutottam így, mint eddig 10 év alatt.
2020. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb szak hasznos, csak érts is hozzá. Nem muszáj mérnöknek lenned, van sok más jó szak is, viszont a legfontosabb, hogy ÉRDEKELJEN. Infósok közül is rengeteg olyan kerül ki, akik fejben top-on vannak, viszont otthon a sulin kívül semmit nem gyakoroltak és tanultak, ezért szakmailag a béka feneke alatt vannak és ugyan ez igaz sok más szakra is.

Lényeg a lényeg, ha jelentkezel egy állásra, akkor ALAP dolog hogy van róla papírod. Ehhez jön pluszba a nyelvvizsga (de munka függően, mert pl infón ALAP az angol tudás) és a szakmai tapasztalat. Utána interjúra ha eljutsz, akkor meg kéne valami pluszt is nyújtanod, nem csak van egy papírod és kész. Ha érdeklődést mutatsz a szakmád iránt vagy a szakmád a hobbid az egy NAGYON jó pont, de még jobb pont ha ehhez társul plusz tudás amit nem a suli tanított meg, ha nem te magad tanultad otthon a szabadidődben.

Ha a fentebb említett dolgok rád igazak, akkor nagy eséllyel találsz munkát szakmádtól független.


Szóval a lényeg az az, hogy CSAK olyan dolgot tanulj egyetemen ami érdekel, mert különben kidobott pár év az életedből. Hidd el az alap szakmák nagyon sokat érnek, csak ugye azt is meg kell tanulni. Szóval az hogy egy szakközép végzős osztályból csak 1-3 diák marad a szakmában, az nem azért van mert nincs igény a munkájukra, ha nem mert semmihez sem értenek (ami nem feltétlen a diák hibálya, szóval senkit nem hibáztatni szeretnék itt).


Egyébként ajánlom nézzd meg az összes lehetséges egyetemi szakot és az alapján dönts. De itt nézd meg, hoyg milyen óráid lennének, mivel foglalkoznál az egyetem után, milyen lenne egy átlagos munkanapod stb...

2020. máj. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy informatikusnak tanulj! Te magad írod hogy nem érdekel és nem is menne. Válassz olyan szakot vagy bármilyen képzést, ami érdekel aztán meg majd úgyis alakul az életed. Nem csak az informatikában van pénz, jól kell kihasználni a lehetőségeidet.
2020. máj. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"Válassz olyan szakot vagy bármilyen képzést, ami érdekel aztán meg majd úgyis alakul az életed."


Vagy nem. Mert az élet nem alakul, mi alakítjuk. Az ilyen döntésekkel, mint hogy beleteszi az energiát valami értelmesbe, vagy sem.

2020. máj. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!