Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Illik a konzulensnek ajándékot...

Illik a konzulensnek ajándékot adni?

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit hosszú lesz, aki akarja, elolvashatja, a kérdés megszületését írtam le igazából, a fő kérdés az a fenti:

Anyám meg van áldva ezzel, és hiába mondtam neki, hogy minek, ma beállított egy karkötővel, hogy adjam majd oda a konzulensemnek (nő).

Rendes volt a konzulensem, azt mondhatom, hogy segített, bár igazából mindent magamtól írtam, folyamatosan küldtem neki a szakdolgozatot, ő meg kijavította az elírásokat, megjegyzéseket írt stb. Nekem ez teljesen rendben volt, nem is vártam el többet.

Eleve azt se tudom, mikor fogok a konzulensemmel legközelebb találkozni, mármint ugyanoda tervezek továbbtanulni (most alapképzésen fogok végezni), de az államvizsga is online lesz, a felvételi is, diplomaosztónk gondolom nem lesz, szóval nem nagyon tervezek ebben a félévben visszamenni az egyetemre.

Ha meg már annyira ajándék, max. egy doboz bonbonra gondoltam, nem pedig karkötőre. Őszintén megmondom, azt se tudom, hord-e egyáltalán a konzulensem karkötőt, nem figyeltem egyáltalán ilyenekre.

Azzal jött, hogy minden munkatársa adott anno, meg ő is adott (neki férfi volt, valami bort adott neki talán), sőt, ő találta ki, hogy nézzem meg itt gyakorin :'D Régebbi kérdéseket találtam (legfrissebb 2 éves volt talán), ott is max. bonbon volt, amit adtak, ha adtak egyáltalán. Szóval mondom akkor már megkérdezem, változott-e az utóbbi ~5 évben erről az emberek véleménye :'D



2020. máj. 12. 18:19
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ezek szerint mindenben segített - nem tudom, mi többet várhattál volna tőle még. Ebben az esetben szerintem igen, illik. Persze, ez most speciális helyzet, hogy nem jársz be. A bonbon elég személytelen, persze, megteszi az is. Nekem jó volt a kapcsolatom a konzulensemmel, én egy szép kerámiatálat adtam neki.
2020. máj. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sokan adnak, de nem ékszert hanem csokit vagy bort. Peldaul az egyik tanárról tudtak hogy nagyon szereti a túró rudit es egy 12-es pakkot kapott mint konzulens. Én valami kisebb dolgot vennék mint csoki vagy virág.

Szerintem szép gesztus, sajnos nem minden konzulens ilyen kedves és segítőkész, mindenképp honorálnám ezt a hozzáállását valami aprósággal.

2020. máj. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A jó konzulens ritka kincs.

Én is csokit adok a témavezetőimnek, ha végre elolvassák azt amit írtam (és elküldtem 1,5 hónapja), még a pénteki határidő előtt.

Itt (TTK) főleg a csoki megy + ha a tanár kér egy spirálozott szakdolgozatot saját célra, akkor tollal személyre szóló köszönömöt szoktak beleírni.

2020. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Így egy megjegyzés még:

"Ezek szerint mindenben segített - nem tudom, mi többet várhattál volna tőle még."

Én írtam, hogy nekem ennyi bőven elég volt, a szaktársaim vannak kiakadva ugyanennyi segítségre, hogy ez semmi, meg ez a dolga, stb.

Egy lány, akinek ez a második szakja, egyenesen fel volt háborodva, hogy nem küldött neki a tanár szakirodalmat, mert hogy nekik a másik szakon küldtek :'D


Megkérdeztem közben pár volt osztálytársamat is, ők még csak nem is hallottak ilyenről, hogy ajándékot adni a konzulensnek, meg eszükbe se jutott ez. Lehet holnap rákérdezek a szaktársaimnál is, ad-e valaki végül.


Mindenesetre a bonbonra én is azt mondom, hogy rendben van, én a karkötőt érzem erős túlzásnak, főleg hogy tényleg fogalmam sincs, hogy hord-e ékszereket a konzulensem, de ezt például el se tudnám rajta képzelni (ilyen ezüstös lánc, őszintén fogalmam sincs, mennyibe került egyáltalán).


Mit gondoltok amúgy, mikor adhatnám oda neki? Ha felvesznek mesterre, az új félévben valamikor?

Mert ebben a félévben tényleg max. akkor tudnám, ha egyébként is lenne valami dolgom az egyetemen (1,5-2 óra az út oda, ugyanennyi vissza).

2020. máj. 12. 20:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan vigyél neki egy doboz bonbont, örülni fog neki. :)
2020. máj. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A diplomaosztó előtt is megkeresheted, szerintem az jobb alkalom, mint valamikor később.
2020. máj. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem lesz diplomaosztó, van ismerősöm az egyetemen, akiknek eskütételt is kell tenni, nekik már megvan, hogy alá kell írniuk az eskütétel szövegét és el kell küldeni az egyetemnek. Hivatalos infó még nincs, de ebből azt gondolom, hogy nem lesz nekünk se diplomaosztó, szóval nem hiszem, hogy meg tudnám keresni előtte. Meg ők is otthonról dolgoznak, szóval azt se tudom mondani, hogy beugrok a tanszékre valamikor, hátha bent van. Ősznél hamarabb biztosan nem találkozom vele, és még az se 100%, hisz nem biztos, hogy felvesznek MA-ra :'D
2020. máj. 16. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!