Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanulhatnék hatékonyabb...

Hogyan tanulhatnék hatékonyabban? Többi lent!

Figyelt kérdés

Eleve hátrányos helyzetű vagyok, de nem számít mennyit kell tanuljak, csak ötös tanuló szeretnék lenni gimiben.

Az egyik legjobb ált. Iskolába 8.-ba 4 es voltam, most gimiben 3-as, de most érzem kezdek elbutulni.


Na de a lényeg:

Hogy tanuljak hatákonyan sok dolgok? Pl.

Törire sokat kell tanulni és össz-vissz 9.-es létemre 2 évszámot tudok.( 1222 aranybula, és 1241-42 tatárjárás) ennyi az össz tudásom töriből,fejből. Gyalázat


Irodalomra is sokat kell tanulni. Magolni szoktam tz-hez, de azt elfelejtem. Fejből évszámot nem tudok.


A helyesírásom is vmi szörnyű.


Angolban a szókincsemet kéne fejleszteni, csakhogy azt is elfelejtem.


Matek nekem nem kell(mentesítve vagyok)

És művészet történelem van még de azt nem mindenki ismeri így azt megoldom.


Nagyon félek, hogy mennyire fogyi vagyok mindenből.


Erős ált. Sulim volt, ami tartotta bennem a lelket, nem tudtam szétcsúszni mentáisan, most meg egy gyenge szakgimibe járok, ami leépít,de nem akarok átmenni másikba. Nem is vennének fel az sni és más betegségem miatt.


Szóval egyetemre szeretnék menni, de ahhoz úgy kéne tanuljak, hogy megis maradjon minden. Ez mellett még gimibe szeretnék segíteni a barátnőimnek mert eddig végülis jó tanulónak számotottam, de már lerontottam és fordult a kocka és ők segítenek nekem, amit nehezen viselek.


Grafikus egyetemre tervezek jelentkezni, csak úgy mellékesen.


2020. máj. 12. 23:23
 1/3 anonim válasza:
Ez a baj a magyar oktatási rendszerrel. Rengeteget tanulsz de nem okosodsz semmit. 9.-es vagyok én is 2 évszámra emlékszem 1000:István Király megkoronázása 1492:Kolombusz K. elindul első útjára India felefedezéséhez. Angolban mondjuk éppen tudok segíteni,én úgy fejlesztem magam, hogy rengeteg sorozat nézek angol nyelven. Szerintem attól nem vagy butább mert csak kevesebb évszámot tudsz, esetleg nézz történelmi témájú filmeket(pl.Ben Hur). Nyugodtan kérdezz körbe hasonló korú gyerekek körében kevesebbet fognak tudni mint te.
2020. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is.. ne magolj! Próbáld inkább értelmezni az adott anyagot. Esetleg (ha van) kisebb testvérnek / szülőnek / játékmackónak magyarázd el, mintha "tanítanád". Ez sokat segít.

Helyesíráson tudsz javítani, hogy sokat olvasol.

Én 23 éves vagyok, ciki - nem ciki de én se tudok sok évszámot. De véleményem szerint "felesleges" bemagolni őket. Mégis minek? hol használnád majd sulin kívül?

Az egyik volt tanárom mondta, hogy tök hülyeség bemagolni mert a mostani világban ahol minden a gép körül forog, inkább azt kéne megtanítani, hogy hol és hogyan keressük. És igaza van... már másodperc alatt megtalálod a Google-n vagy az atlaszban.


Angolul pedig tudsz nézni videót, sorozatot vagy filmet. A netflixen tele van (első hónap ingyenes szóval éjjel-nappal nézheted). Ott betudod állítani a feliratot és a szinkront is, hogy milyen nyelven legyen. Sokat lehet fejlődni vele.

Még nagyon ajánlom a 1000 questions 1000 answers könyvet. Rengeteg szó van benne kiejtéssel együtt témákra lebontva és vannak szövegek is hozzá.

Egyébként ha segítségre van szükséged akkor írj nyugodtan. Hamarosan csinálom a felsőfokú nyelvvizsgát.

Ne keseredj el. Majd összeszeded egy kicsit magad :)

Sok sikert kívánok neked :)

2020. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Éretségin használni fogom ezekez, azért kéne megtanulnom.

Helyesírásomon meg az olvasás nem értem hogy segítene. Nem azt figyelem hogyan van leírva. Vagy ez magától jön?

A Netflixes dologgal meg az a baj, hogy nincs kártyám és anélkül nem lehet belépni.

2020. máj. 14. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!