Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanulhatnék hatékonyabb...

Hogyan tanulhatnék hatékonyabban, gyorsabban?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy idén nagyon jó jegyeket fogok szerezni, és elérem a 4,5-ös átlagot. De az az óriási problémám, hogy nagyon lassan haladok a házi feladattal, és a tanulnivalókkal, mindig nagyon aprólékosan tanulok, utálom, ha nem tudom kívülről az anyagot, és addig ismételgetem, amíg tökéletesen nem megy. Házi feladat írásánál is alaposan végigolvasok mindent, nehogy hibázzak. Ez az aprólékosság nagyon hátráltat, lassan haladok, és egy idő után teljesen elmegy a kedvem az egésztől, ezért volt már párszor, hogy félbehagytam az egészet. Ma is teljesen elsápadtam, amikor rájöttem, hogy 1 óráig szenvedtem 3 rövid feladattal angolból. És ráadásul ezek a feladatok könnyűek is voltak, meg tudom is a szabályokat, mégis 1 óra alatt sikerült 3 nyomorult feladatot megcsinálnom! :/ Mit tegyek?

16/L


2012. szept. 6. 20:26
 1/4 anonim válasza:
100%

Dicséretes a törekvésed. Az, hogy alapos vagy, még előnyödre válhat. Ha elfogadsz egy jó tanácsot: Van, amit nem kell szó szerint megtanulni. A verseket, idézeteket persze igen, meg az egyes tantárgyakban bizonyos alaptörvényeket, de ha nem kéri a tanár, hogy szó szerint tanuld meg, akkor szűrd ki a lényeget, és azt tanuld. Sokkal hatékonyabb, mint biflázni, kisebb a hiba lehetőség, és egy bizonyos értő olvasás nevű készséget is fejlesztesz vele.

A másik, ne félj a hibáktól. Ember vagy, nem gép, hibázhatsz néha, és miközben azt kijavítod rengeteget tanulsz. "Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék", és a te szándékod tökéletes a javából.

Ne görcsöld túl a dolgot. Legyél lelkiismeretes, de ne szaladjon el veled a ló.

Higgy nekem, van talonban egy pedagógus diplomám.

2012. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
87%

Az egész általános iskola arról szólt, hogyan tanul meg a gyerek tenulni.

Lehet, hogy kissé elmaradtál, de ezt be lehet hozni, ha szorgalmas vagy. később könnyebb lesz.

Bár lehet, hogy átlagos vagy, mert a kiváló eredményért mindig meg kell egy kicsit szenvedni.

Ennyi ostobaság után javaslok valamit, talán beválik.

Bobby Fischer úgy készült a sakkvilágbajnoki döntőjére, hogy úszott, evezett és rendszeresen futott.

Épp testben épp, hogy élek...

Kövesd Bobby példáját

2012. szept. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem tudom hogy vagy vele de szerintem általánosban nem igen kellet tanulni nyolcadikban tanulás nélkül voltam ötös de előtte is max 10-20 percet szoktam tz előtt 40 perc. Kivéve a matek az nagyon nem ment :D 4 voltam de azt sokat gyakoroltam :D
2012. szept. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét válasz nagyon jó, amit eddig kaptál.

Bár a fogalmazása nem pontos, de én a másodikat nagyon jónak ítélem. Egyrészt valóban ideje, hogy átlagon felüli képességeidet használd. Az egyetemen az is előfordulhat, hogy egy tanár a következő hétre 3 könyvet ad fel bebiflázni.

A sport, vagy egy kis séta, felfrissülés is kellhet időnként, ha fáradsz, ezt mindketten javasolják, bár más hangnemben.

Fokozatosan fejlesztheted a teherbírásod, néha kis szünetekkel és minden könnyebb lesz.

Az agy sok kalóriát fogyaszt, állítólag 20-30%-ot. A kávét sokan használják, de nem javaslom, inkább egy tabletta szőlőcukor, de csak óvatosan, ne hízz nagyon meg.

Az első javaslata a leszűrt lényegről igazán profi.

Én még hozzátenném a rendszeres ismétlést. többszöri átfutást. Agyunk az információt úgy kezeli, hogy először csak felszínes, könnyen kitörlődő helyre teszi. Ha többször találkozik vele, mélyebben elraktározza, mint fontos dolgot.

Ahogy a mondás tartja, ismétlés a tudás atyja.

2012. szept. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!