Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tehetném érdekesebbé a...

Hogy tehetném érdekesebbé a tanulást?

Figyelt kérdés

Egyszerűen képtelen vagyok leülni tanulni, mégha rettentő fontos is. Képes vagyok nagyon gyorsan és pontosan megtanulni akármit csak elkezdeni nehéz és közben koncentrálni is. Mindig elkalandozok vagy a ceruzákat rendezgetem, akármit ki tudok találni, de teljesen hasztalan. Legalább elmennék valami értelmesebb dolgot csinálni ha már nem tanulok.


Arra gondoltam, hogy lehetséges azért mert kötelező mert vannak nyelvek meg minden féle amit magamtol tanulok és azokkal jól haladok, de van, hogy megunom és hónapokig rá se tekintek, így kezdhetem előről.


Esetleg tippek az érdekesebbé tételhez?


(Idén kezdtem a gimnáziumot, de általánosban is ez volt. Csoda, hogy a megfelelő osztályban vagyok és még év vesztes is. De ha nem változtatok akkor a 9. újra rám köszön.)



2020. máj. 18. 01:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy hívják, hogy halogatás, és jobb komolyan venni, felismerni, most amíg még tudod. Tapasztalatból beszélek, nagyon nehéz lesz a későbbiekben, ha most nem alakítasz ki egy rendet, vagy stratégiát erre.


Nem sok bölcsességet találtam a neten ennek megelőzésére, de ezekkel azért tudtam kezdeni valamit:


[link]

https://www.youtube.com/watch?v=GTQ2xDNlLf8

https://www.youtube.com/watch?v=arj7oStGLkU


"Arra gondoltam, hogy lehetséges azért mert kötelező"

Pontosan ez az egyik oka. Ha túlságosan koncentrálsz az eredményre (pl. "ha nem tanulom meg jól, rossz jegyet kapok", stb.), az tudatalatt is szorongással tölthet el, és ez hajlamosít arra, hogy elodázd azt a feladatot, ami ezt a negatív érzést okozza. Aztán bűntudatod lesz a halogatás miatt, és ördögi körbe kerülsz :)


A tanulási módszerben ez segíthet:

https://www.youtube.com/watch?v=qOzV-ZnmYIA


Nekem a 25 perc tanulás - 5 perc szünet technika használt. De olyanról is hallottam, aki a következő trükkel veszi rá magát a tanulásra: csak annyi elvárást támaszt magával szemben, hogy 2 percet leül tanulni. (Vagyis belekezd). Ha megunja, megengedi magának a luxust, hogy abbahagyja, de ha legalább 2 percig belekezd az ember, sokkal könnyebb bennemaradni.


Hajrá!

2020. máj. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Lehet igaz a 'nem tanulom meg jól akkor rossz jegyet kapok' dolog, mert van egy tanárom aki nagyon jól tanít csak annyi kis bökkenő van, hogy ha egy picit is megakadsz órdíbál mindenkivel. Még a legjobb tanulóknak os képest 1-est adni ha megakad.

Persze tudom az életben nem lehet majd megakadni, de egyenlőre azért tanuljuk, hogy majd ne akadjunk meg és ezeket az iskolában javítsuk ki. Nem?

Ez amúgy angol és ez érdekl is valamilyen szinten, de van, hogy osztálytársammal már arról beszélünk, hogy már megtanulni is fölösleges. (Persze ez így nem túl jó gondolat.)

2020. máj. 18. 09:07
 3/5 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy elkéstem egy kicsit, de én ugyanez a típus vagyok. Nekem segítet az, hogy a kedvenc sorozatomat angolul néztem, ezen kívül rengeteg dalszöveget fordítok (persze szótár segítségével), emiatt most én vagyok az osztály legjobb angolosa, pedig régebben ketteseket kaptam. Tudom, hogy ez most nagyon banálisnak tűnik, de próbáld ki, mert segíthet! :)
2020. máj. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"de van, hogy osztálytársammal már arról beszélünk, hogy már megtanulni is fölösleges."


Jól látod, ez így valóban rossz gondolat, a feladásnak az előszobája úgy is mondhatnám :) Tudom, milyen rossz, amikor érdekelne valami, de demotiválnak, eltántorítanak a tanulásától...egyet tehetsz, más forrásból találsz hozzá motivációt! Ha szeretnél angolul filmeket nézni, akkor azt, ha szereted a brit konyhát, akkor azt, ha angol házastársat akarsz, akkor azt :D Én is voltam hasonló helyzetben, és csak azért nem adtam fel a nyelv tanulását, mert sikerült más forrásból motivációt merítenem. Neked is ezt javaslom.


"hogy ha egy picit is megakadsz órdíbál mindenkivel. Még a legjobb tanulóknak os képest 1-est adni ha megakad."

Nem ismerem a tanárodat, de ez egy "típus", és nem egyedi esetről van szó, láttam már ilyet...Hidd el, őneki saját magával, vagy az élethelyzetével van inkább baja, és nagyon nem tesz jót vele véleményem szerint, hogy ezt a munkájában vezeti le. Te azért csak igyekezz megfelelni a követelményeinek és tisztelettudó lenni vele.

2020. máj. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
52%

Van néhány ötletem, lehet hogy nem mind hasznos, de remélem legalább egy jó lesz:

- ha mondjuk valami szóbeli van, pld. környezet amit el kell olvasni, akkor olvass hangosan mondjuk anyukádnak vagy apukádnak, és ők tudnak figyelni.

- vedd fel hangfelvételre (szintén szóbelit) és este mikor már az ágyban vagy halgasd meg sokszor, ezért csak egyszer kell elolvasni, viszont reggelre bele meg a fejedbe.

- mozogj sokat,és mikor már fizikailag ki vagy fáradva, akkor jobban tudsz figyelni.


Most ennyit tudtam felsorolni, de ha még kell, akkor mondok még.

2020. máj. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!