Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » (C kategória)Szerkezeti és...

(C kategória)Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek?

Figyelt kérdés
Most csinálom az online tanfolyamot. Csak szerintem felháborító a "Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek" rész? Komolyan mintha valami autószerelő képzésen ülnék. Semmi értelme+ még eszméletlen nehéz is. A mai sofőrök úgysem tudnak hozzányúlni a mai kamionokhoz. Olyan dolgokat kérnek számon ami nem is az Én munkámhoz tartozik.

#jogosítvány #KRESZ #oktatás #autósiskola #C kategória #Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek
2020. máj. 18. 19:04
 1/5 imnard ***** válasza:
Nem fölösleges az! Azokat tudni érdemes, főleg a féket. Még személyautónál is elengedhetetlen lenne némi műszaki ismeret. Talán oktatják is még most is, csak sokan tesznek rá. A jogsi meglegyen az a lényeg, aztán majd megyünk lámpa meg kerekek nélkül stb. mint ahogy egyre több videófelvétel bizonyítja is ezt az állításomat. Én személy szerint még szigorítanék is rajta, és a későbbiekben is bizonyos vizsgákhoz kötném a meghosszabbítást. Aki hivatásos akar lenni, legyen tisztában alapvető dolgokban, mert szükséges lesz munka közben. Régen keményebb volt, ez ma már könnyebb. Kitartást, jó tanulást!
2020. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy munka közben szükségem lenne például a tápszivattyú részei-re, felépítésére vagy a működési elvének az ismeretére. Nem hinném, hogy nekem tudnom kéne a Közös nyomócsöves rendszert, vagy a teljes dízel tüzelőanyag-ellátó rendszert a hagyományos, soros adagolós rendszer felépítését. Így, hogy tudom, (tudnom kéne) se tudok vele mit kezdeni mondjuk a Müncheni ring egyik parkolójában. Ennyi erővel egy légiutas kisérő is legyen tisztában a repülőgép tüzelőanyag-ellátó rendszerével.
2020. máj. 19. 18:23
 3/5 A kérdező kommentje:

Vége lemaradt.

Kis tulzásnak tartom ezt a részt. Az árurögzítéses részt meg lezavarták kb 30 percben. Mondjuk arra szerintem több szükségem lesz munka közben. Ez nekem olyan tipikus "magyar" oktatási rendszeres felépítés. Mint mikor az ember fejét teletömik felesleges információkkal, amit a büdös életbe nem hasznosít.

De lehet Én látom rosszul.....

2020. máj. 19. 18:26
 4/5 imnard ***** válasza:
A légiutas kisérő nem, de a pilótának biztosan kell tudni az üzemanyag útját(is). Emlékeim szerint az árurögzítés is elég részletes. Nem olyan nehéz megtanulni ezeket, idővel úgy is fogsz felejteni azokból, amiket nem használsz. Nekem nem okozott gondot, meg se fordult a fejembe, hogy minek ezt tanulni, pedig nem vagyok nagy aggyal megáldva. Akkor majd a GKI táplálkozási ismeretek is ki fog akasztani:)
2020. máj. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden példa sántít, de....:

-a péknek is tudni kell hogyan készül a liszt. Megtanulja az őrlés technikáját, eszközeit, holott talán az életbe nem jut el egy malomba.

-a lakatosoknak/hegesztőknek tanítják a vas-szén ötvözetrendszert, pedig ők sem kohásznak készülnek.

-a hegedőkészítő megtanulja a fafajták tulajdonságait, miközben egész életét a városban éli le, talán azt sem tudja, hogy néz ki az erdő közelről.

stb.......

2020. máj. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!