Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jó állapotban lévő tankönyve...

A jó állapotban lévő tankönyveket sokan miért dobják ki a szelektívbe?

Figyelt kérdés
Sokszor látom mikor egy szelektívgyűjtő szigethez elviszem a itthon felgyűlt újságpapirokat, szórólapokat és már szinte tele van hogy többségében mindig tankönyv, füzet van tetején.

2020. máj. 21. 07:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Sok helyet foglal. Ha már leérettségizett stb. és soha többé nem fogja használni, akkor minek tartogassa? Egy angol/német stb. nyelv könyvet, egy atlaszt vagy egy függvénytáblát azt mondom van értelme megtartani, de mondjuk egy magyar tankönyvet, munkafüzetet minek?

Továbbá a tartogatás ellen szól az is, hogy lassan már egész iskola alatt ingyen tankönyvet kap mindenki. Egyre ritkábban van az mint régen, hogy ismerős, rokon stb. számára oda adja az ember a használt tankönyvet, és akkor annak nem kell esetenként igen drágán megvennie azt.

2020. máj. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Az is közrrejátszik ebben, hogy sokszor az iskolák sem kérik vissza az ingyentankönyveket, mert változik a tankönylista, és a következő évfolyamnak már nem lesznek jók.
2020. máj. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokan panaszodnak, hogy szívesen továbbadnák, de nincs rá igény. Felkutatni azt, hogy kinek kellene esetleg, túl nagy macera nekik.
2020. máj. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Pedig én tudnék olyanokat akik örülnének neki gyakorlás, tanulás céljából is!
2020. máj. 22. 09:20
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
Túl gyakran jönnek ki új tankönyvek, így a régiekre nincs sok szükség. Például az egyik tantárgyból 4 év alatt 4 különböző tankönyvcsaládból tanultunk. Az iskola könyvtára is tele van tankönyvekkel, amiket senki sem használ.
2020. júl. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De otthonra gyakorlásra még jó lenne! :)
2020. júl. 19. 12:09
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem megvan az összes gimis könyvem + a füzetek, majdnem egy egész szekrényt elfoglalnak. Öt éve végeztem azóta nyilván már minden tankönyvet lecseréltek. Még nem dobtam ki de tuti én ki kifogom idővel. Van két húgom is, de nekik se kellett soha gyakorolni se. Megértem hogy sajnálod őket amúgy, de mit lehet csinálni. (Én nem kaptam ingyen őket egyébként.)
2020. júl. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Pedig én tudnék olyanokat"

Akkor ne titokzatoskodj, hanem máris tedd közzé, mert tényleg pazarlás, ami megy!

Határon túli magyar iskolák örülni szoktak neki, én úgy tudom.

2020. júl. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyszer nekik adtam el könyveket, de elég finnyásak, csak olyat fogadtak el, amibe nem volt beleírva egyáltalán. A postaköltség visszajött, plusz még némi pénz, de nyilván nem gazdagodtam meg belőle.

[link]

2020. júl. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Sok szülő ráadásul sértésnek veszi, ha megpróbálod odaadni neki.
2020. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!