Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet egészségügyi...

Miért nem lehet egészségügyi dolgozónak tetoválása?

Figyelt kérdés
A műköröm tiltását természetesen megértem, de a tetoválást nem, ha van valakinek az nem befolyásolja a szakmai munkáját és semmiben sem akadályoz, egyik ismerősömet kirúgták az egészségügyi szakközépből mert látható helyre tetováltatott de nem óriási nagyságút.. Miért rúgnak ki ilyenért valakit?

2020. máj. 22. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne egészségügyi dolgozónak tetoválása?

Munkatársaim közül is jópárnak van, egyik műtétemnék az anesztesnek volt arctetkója. Állami ellátásban amúgy inkább örülnek ha végre van fiatal munkaerő, tetoválással vagy sem. Volt évfolyamtársamnak még arcán is volt több piercing, nem szóltak annyira érte, ha kérték akkor meg kiveszi. (Énis eü dolgozó vagyok, igaz nekem nincs tetkóm)


Én inkább másra gyanakodnék ott a háttérben, amit az ismerősöd nem mondd el.

2020. máj. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pár osztálytársának is van még tetkoja de nagyon kicsik pl egy kis szöveg és mivel látható helyen van kórházban a gyakorlaton le kell puderezniük,hogy ne látszódjon ,de lehet ez a szigor még attól is van hogy református iskola alapból
2020. máj. 22. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet, hogy az iskola szabályzatában benne van ilyen, amit ha megszeg, akkor lehet elbocsájtják.

(Nekem műköröm, papucs, túl rövid póló volt tiltva. Volt olyan aki műkörömmel próbálkozott de ott úgy emlékszem csak osztályfőnöki lett a vége. Bár rá 1-2 évre a lány el is ment a suliból.)

De valóságban ha elmész szent imrébe, dél-pestibe, szegedi klinikákra, fogsz találni tetkósokat bőven. Én inkább azt vettem észre, hogy magánklinikákon nem szeretik ha látható tetkód van, vagy ha egyáltalán van.

2020. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csak az iskola ilyen szigorú ebben az esetben.


Az egyik budapesti kórházban találkoztam egy műtősfiúval, akinek az alkarjára van tetoválva, hogy "Meine Ehre heißt Treue." (az SS jelmondata), ami műtősingben teljesen jól látható, szóval az állami egészségügyben tényleg nem érdekel senkit.

2020. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van ápolonő ismerösöm neki van tetkoja,semmi baj vele.

Voltam arab dokinál aki fullra kivolt varva még az arca is....neki sem volt baja belöle.

2020. jún. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Endr 72 válasza:
Már miért ne lehetne?
2020. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!